Tagakülg

Emasloom kahe takiinitallega. FOTO: Maaja Kitsing

Loomaaia uudised

Takiinid uudistavad ilma

Niipea kui hall pilvemass veidigi heledamat taevaviiru paista annab, kajab kõikjal metsalindude sädin. Ülelendavad rabahaneparved kosutavad end loomaaia metsaväludel. Tagumise linnutiigi on taas vallutanud naerukajakad.

Esmaspäeval said pea üheaegselt talledega maha kaks Himaalaja kõrgmäestiku asukat takiini. Nagu möödunud aastal, nii suhtub vanem emaloom ka tänavu väga hoolitsevalt mõlemasse talle (kolmekesi pildil).

Teisipäeval sündis järjekordne lakklambatall. Veelinnumajas aga on koorunud veel kaks pelikanitibu.

Kaamelitarandikust kostab madalakõlalisi venitatud huilgeid – möödunud nädalavahetusel lasti karja hulka isakaamel Hassan. Elevandimaja leopardkilpkonn aga kolis elama kesk-aasia kilpkonnade aedikusse. Tema endised kaaslased, aafrika kannuskilpkonnad, on juba nii suureks kasvanud, et kippusid talle liiga tegema.

Kesknädalal saabus Klaipėdast Tallinna loomaaeda kolmeaastane karakalipoiss. Siinsed talitajad andsid talle nimeks Kiffan. Peale kohustuslikku karantiiniaega kohtub ta oma tulevase kaasa Naomiga. Seni Naomiga koos olnud pesakonnakaaslane Barack aga jääb lootma, et tallegi mõnest maailma loomaaiast pruut leitakse.

Neljapäeval asusid Klaipėda poole teele kolm baktriani, neli Bennetti känguru ja üks kuldfaasan.

Nädalavahetusel: postimees.ee

jälgib, kuidas kulgeb ministrikohtade jagamine.

Esmaspäeval Postimehes

Kasu kirjutab, kas ja kui palju mõjutab nõrk euro meie igapäevaelu.

Seotud lood
03.04.2015 06.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto