P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna saab 75-aastaseks Marju Lauristin, tudengitele legendaarne Marjustin. Viis aastat tagasi üllitas ta oma 70 aasta juubeli puhul raamatu oma elust. Mis pealkirja kannab see raamat?

2. Selle väljaande esimese numbri päismikus on sõnad «Tartu kultuurileht» ja «veebruar 2008». Tänavu pälvis Eesti nüüdiskultuuri ja nüüdisaegseid mõttevoole kajastav ajaleht Tartu aasta kutselise koosluse aunimetuse. Mis nime see väljaanne kannab?

3. Kahe Euroopa riigi rahvuslilleks on taim, mille perekonna ladinakeelne nimi on tuletatud kreeka keelest ja tähendab «jumalate lille». Mis riigid, mis taim?

4. Selle laulu algversioon teenis 1930. aastatel edukalt Franklin Delano Roosevelti presidendikampaaniat. Laul sai USA demokraatide mitteametlikuks tunnusmeloodiaks. James Lasti orkestri versiooni «Wochenend und Sonnenschein» kuuleb ka Vanemuise suures majas 28. veebruaril 2015 esietendunud näidendis «Kui tuvid kadusid» (Sofi Oksaneni romaani ja näidendi järgi lavastanud Tiit Palu, muusikaline kujundaja Toomas Lunge). Mis loost on jutt?

5. Maailmas elab üle 2000 miljardäri. Ametlikke muidugi. Enim elab neid Ameerika Ühendriikides ja Hiinas. Millised on kaks järgmist rikaste maad? Kokku elab megarikkaid 67 riigis.

-----------------------

Vastused:

1. «Punane ja sinine».

2. Müürileht.

3. Monaco ja Sloveenia rahvuslill aednelk (Dianthus caryophyllus).

4. «Happy days are here again» («Õnnepäevad on jälle käes»), helilooja Milton Ager, sõnad Jack Yellen.

5. India ja Venemaa.

Tagasi üles