Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 75-aastaseks Marju Lauristin, tudengitele legendaarne Marjustin. Viis aastat tagasi üllitas ta oma 70 aasta juubeli puhul raamatu oma elust. Mis pealkirja kannab see raamat?

2. Selle väljaande esimese numbri päismikus on sõnad «Tartu kultuurileht» ja «veebruar 2008». Tänavu pälvis Eesti nüüdiskultuuri ja nüüdisaegseid mõttevoole kajastav ajaleht Tartu aasta kutselise koosluse aunimetuse. Mis nime see väljaanne kannab?

3. Kahe Euroopa riigi rahvuslilleks on taim, mille perekonna ladinakeelne nimi on tuletatud kreeka keelest ja tähendab «jumalate lille». Mis riigid, mis taim?

4. Selle laulu algversioon teenis 1930. aastatel edukalt Franklin Delano Roosevelti presidendikampaaniat. Laul sai USA demokraatide mitteametlikuks tunnusmeloodiaks. James Lasti orkestri versiooni «Wochenend und Sonnenschein» kuuleb ka Vanemuise suures majas 28. veebruaril 2015 esietendunud näidendis «Kui tuvid kadusid» (Sofi Oksaneni romaani ja näidendi järgi lavastanud Tiit Palu, muusikaline kujundaja Toomas Lunge). Mis loost on jutt?

5. Maailmas elab üle 2000 miljardäri. Ametlikke muidugi. Enim elab neid Ameerika Ühendriikides ja Hiinas. Millised on kaks järgmist rikaste maad? Kokku elab megarikkaid 67 riigis.

-----------------------

Vastused:

1. «Punane ja sinine».

2. Müürileht.

3. Monaco ja Sloveenia rahvuslill aednelk (Dianthus caryophyllus).

4. «Happy days are here again» («Õnnepäevad on jälle käes»), helilooja Milton Ager, sõnad Jack Yellen.

5. India ja Venemaa.

Seotud lood
    21.02.2020 25.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto