Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Hiiu kandi linnukesed said uued pesakastid Vitsaga ehk veab läbi Eestlaste ujumisoskus pole elu päästmiseks piisav Mida kõike uus valitsus lubab teha? Majandus Majanduse lühiuudised EKI: majanduse olukord on rahuldav Berlusconi sai Eesti sauna Välismaa Välismaa lühiuudised Keenia verepulma õudused jätkusid eile Nairobi surnukuuris Noorel Tsarnajevil on muljetavaldav fänniklubi Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja Arvamus Kõva sõna Andres Kõnno: kuidas rääkida inforuumist? Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast Postimees 1910. aastal Argo Ideon: käiguvahetus Juhtkiri: uus valitsus, uued väljakutsed Imbi Paju: rahvuse pilkamine pole huumor (1) Martti Puukko: Soome järgmine peaminister on miljonär, aga kas teame temast veel midagi? Kultuur Mihkel Raud, Ilmar Raag, Aita Kivi ja Heili Sibrits otsivad uut Eesti lugu Sport Kindlad soosikud ja autsaiderid Spordi lühiuudised Absurdsed ideed põnevuse suurendamiseks Tarbija California vaatab Tesla ostusoodustused üle Enesekaitse internetis Toyota RAV4 saab hübriidjõuallika Tartu Möku kolib Rüütli tänavalt ära Toidupank hakkab toiduabi jagama neljapäeval Rocki treenerid: meeskonnas oli potentsiaali rohkemaks Ohvrilt leitud DNA heidab süüalusele varju Omanikud kavandavad Karu platsile ärihoonet Otepää hakkab tähistama oma 900. ja Tartu 1000. aastapäeva Mis toimus Otepääl 1116. aastal? Jutustab Tarbata linnuse pealiku onupoeg Meeme (1004–1030) Jutustab Otepää linnuse manatark Manivald (1061–1116) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 75-aastaseks Marju Lauristin, tudengitele legendaarne Marjustin. Viis aastat tagasi üllitas ta oma 70 aasta juubeli puhul raamatu oma elust. Mis pealkirja kannab see raamat?

2. Selle väljaande esimese numbri päismikus on sõnad «Tartu kultuurileht» ja «veebruar 2008». Tänavu pälvis Eesti nüüdiskultuuri ja nüüdisaegseid mõttevoole kajastav ajaleht Tartu aasta kutselise koosluse aunimetuse. Mis nime see väljaanne kannab?

3. Kahe Euroopa riigi rahvuslilleks on taim, mille perekonna ladinakeelne nimi on tuletatud kreeka keelest ja tähendab «jumalate lille». Mis riigid, mis taim?

4. Selle laulu algversioon teenis 1930. aastatel edukalt Franklin Delano Roosevelti presidendikampaaniat. Laul sai USA demokraatide mitteametlikuks tunnusmeloodiaks. James Lasti orkestri versiooni «Wochenend und Sonnenschein» kuuleb ka Vanemuise suures majas 28. veebruaril 2015 esietendunud näidendis «Kui tuvid kadusid» (Sofi Oksaneni romaani ja näidendi järgi lavastanud Tiit Palu, muusikaline kujundaja Toomas Lunge). Mis loost on jutt?

5. Maailmas elab üle 2000 miljardäri. Ametlikke muidugi. Enim elab neid Ameerika Ühendriikides ja Hiinas. Millised on kaks järgmist rikaste maad? Kokku elab megarikkaid 67 riigis.

-----------------------

Vastused:

1. «Punane ja sinine».

2. Müürileht.

3. Monaco ja Sloveenia rahvuslill aednelk (Dianthus caryophyllus).

4. «Happy days are here again» («Õnnepäevad on jälle käes»), helilooja Milton Ager, sõnad Jack Yellen.

5. India ja Venemaa.

Seotud lood
    06.04.2015 08.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto