Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
07.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Hiiu kandi linnukesed said uued pesakastid Vitsaga ehk veab läbi Eestlaste ujumisoskus pole elu päästmiseks piisav Mida kõike uus valitsus lubab teha? Majandus Majanduse lühiuudised EKI: majanduse olukord on rahuldav Berlusconi sai Eesti sauna Välismaa Välismaa lühiuudised Keenia verepulma õudused jätkusid eile Nairobi surnukuuris Noorel Tsarnajevil on muljetavaldav fänniklubi Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja Arvamus Kõva sõna Andres Kõnno: kuidas rääkida inforuumist? Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast Postimees 1910. aastal Argo Ideon: käiguvahetus Juhtkiri: uus valitsus, uued väljakutsed Imbi Paju: rahvuse pilkamine pole huumor (1) Martti Puukko: Soome järgmine peaminister on miljonär, aga kas teame temast veel midagi? Kultuur Mihkel Raud, Ilmar Raag, Aita Kivi ja Heili Sibrits otsivad uut Eesti lugu Sport Kindlad soosikud ja autsaiderid Spordi lühiuudised Absurdsed ideed põnevuse suurendamiseks Tarbija California vaatab Tesla ostusoodustused üle Enesekaitse internetis Toyota RAV4 saab hübriidjõuallika Tartu Möku kolib Rüütli tänavalt ära Toidupank hakkab toiduabi jagama neljapäeval Rocki treenerid: meeskonnas oli potentsiaali rohkemaks Ohvrilt leitud DNA heidab süüalusele varju Omanikud kavandavad Karu platsile ärihoonet Otepää hakkab tähistama oma 900. ja Tartu 1000. aastapäeva Mis toimus Otepääl 1116. aastal? Jutustab Tarbata linnuse pealiku onupoeg Meeme (1004–1030) Jutustab Otepää linnuse manatark Manivald (1061–1116) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauristin naudib Brüsseli mõttetalguid

21 min lugemist
Marju Lauristin FOTO: Tairo Lutter

Täna tähistab oma 75. sünnipäeva sotsiaaldemokraadist Euroopa Parlamendi liige professor Marju Lauristin. Ta ütleb, et töö Brüsselis meeldib talle, sest seal võetakse aruteludeks aega – pole sellist kärsitust ja pealiskaudsust kui Eestis.

Tellijale Tellijale

Ei tahaks rääkida vanusest, aga number 75 on ...

See on õudne.

Ma ei tea, kas see on praegu õudne, aga 25 aastat tagasi oli 75-aastane inimene väga vana inimene. Tänapäeval see enam nii ei ole. Teie põlvkond on väga erinevalt hakkama saanud. Olite peaaegu 50, kui ajad muutuma hakkasid. Osa teieealistest suutis ümber ja kaasa mõelda, ning olid teised, kes seda ei suutnud. Olete mõelnud, millest see sõltus?

See sõltub väga palju inimese enda hoiakust ja ka haridusest ning väga palju inimese huvidest. Kas tal on midagi, mis teda elus hoiab. Muidugi sõltub see väga palju sellest, milline on ta isiklik elu ja kodu. Need, kes on vanaemad ja vanavanaemad, on juba selle tõttu aktiivsed. Väga paljud on ka töiselt aktiivsed. Meie omaaegsel eesti filoloogia kursusel olid mõni aasta tagasi veel väga paljud ka töiselt aktiivsed.

06.04.2015 08.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto