Sisukord
Välismaa
Tänane leht
07.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Hiiu kandi linnukesed said uued pesakastid Vitsaga ehk veab läbi Eestlaste ujumisoskus pole elu päästmiseks piisav Mida kõike uus valitsus lubab teha? Majandus Majanduse lühiuudised EKI: majanduse olukord on rahuldav Berlusconi sai Eesti sauna Välismaa Välismaa lühiuudised Keenia verepulma õudused jätkusid eile Nairobi surnukuuris Noorel Tsarnajevil on muljetavaldav fänniklubi Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja Arvamus Kõva sõna Andres Kõnno: kuidas rääkida inforuumist? Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast Postimees 1910. aastal Argo Ideon: käiguvahetus Juhtkiri: uus valitsus, uued väljakutsed Imbi Paju: rahvuse pilkamine pole huumor (1) Martti Puukko: Soome järgmine peaminister on miljonär, aga kas teame temast veel midagi? Kultuur Mihkel Raud, Ilmar Raag, Aita Kivi ja Heili Sibrits otsivad uut Eesti lugu Sport Kindlad soosikud ja autsaiderid Spordi lühiuudised Absurdsed ideed põnevuse suurendamiseks Tarbija California vaatab Tesla ostusoodustused üle Enesekaitse internetis Toyota RAV4 saab hübriidjõuallika Tartu Möku kolib Rüütli tänavalt ära Toidupank hakkab toiduabi jagama neljapäeval Rocki treenerid: meeskonnas oli potentsiaali rohkemaks Ohvrilt leitud DNA heidab süüalusele varju Omanikud kavandavad Karu platsile ärihoonet Otepää hakkab tähistama oma 900. ja Tartu 1000. aastapäeva Mis toimus Otepääl 1116. aastal? Jutustab Tarbata linnuse pealiku onupoeg Meeme (1004–1030) Jutustab Otepää linnuse manatark Manivald (1061–1116) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noorel Tsarnajevil on muljetavaldav fänniklubi

1 min lugemist
Bostoni pommirünnakutes süüdistatavast Džohhar Tsarnajevitst avaldas pika loo ka ajakiri Rolling Stones, mis püüdis lahata pealtnäha tavalise teismelise radikaliseerumisprotsessi. FOTO: SCANPIX

Bostoni maratoni pommirünnakus süüdistatava Džohhar Tsarnajevi süütu välimus võlus kohe pärast noormehe tabamist tuhandeid toetajaid, peamiselt teismelisi tütarlapsi, kes kogunesid nii internetis kui kohtumaja läheduses selliste loosungite alla nagu «Liiga ilus, et olla süüdi».

Tellijale Tellijale

Džohhar oli 2013. aasta aprillis kõigest 18-aastane ning nägi välja kui rõõsa teismeline – ümarad põsed, suured silmad ja tumedad lokid. Tema toetuseks tekkis internetis kogukond, mille liikmed arutavad erinevaid võimalikke teooriaid, kuidas valitsus on poisi süüdi lavastanud, kui õhkavad üheskoos fotodelt tema hirvesilmi vaadates. 

Fännide aktiivsus on praeguseks mõnevõrra raugenud ja mitmete meediaväljaannete teatel on teismeliste tüdrukute asemel Džohhari peamised toetajad nüüd kolmekümnendates ja isegi neljakümnendates eluaastates naised, kes korraldavad siiani truult kohtumaja ümber proteste ja nõuavad nii ausat kohtupidamist – midagi, mille võimalikkusesse nad ei usu –, kui noormehe vabastamist. Sotsiaalvõrgustikust Facebook võib aga tänini leida näiteks grupi Dzhokhar Tsarnaev is innocent – Free Jahar, kuhu kuulub üle 14 000 inimese. 

06.04.2015 08.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto