K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
4. märtsist saadik kestnud kohtuistungitel käisid tunnistajatena ka rünnakus viga saanud. Pildil jala kaotanud Marc Fucarile.
4. märtsist saadik kestnud kohtuistungitel käisid tunnistajatena ka rünnakus viga saanud. Pildil jala kaotanud Marc Fucarile. Foto: SCANPIX/REUTERS

Eile lõppes kohtuprotsess 2013. aasta 15. aprillil Bostoni maratonil toime pandud pommirünnakutes süüdistatava 21-aastase Džohhar Tsarnajevi üle ning algas vandekohtu töö – jõuda selgusele süüs või süütuses. 

Kui Tsarnajev süüdi mõistetakse, algab kohtupidamise järgmine staadium, mille eesmärk on välja selgitada, kas teda ootab hukkamine või eluaegne vangistus. Muid valikuid praegu kaalumisel ei ole.

Kaks aastat tagasi toimunud rünnakus hukkus kahe survepotist valmistatud pommi plahvatuses kolm inimest – neist noorim vaid 8-aastane – ning sai viga üle 260 inimese, kellest paljud kaotasid jäsemeid ja said muid väga raskeid vigastusi. Teine rünnakus süüdistatav, Džohhari vanem vend Tamerlan, kohtu ette ei jõudnud – 26-aastane mees hukkus juba rünnakute järel toimunud tagaajamises.

Tagasi üles