Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast

2 min lugemist
Peep Peterson FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

2009. aasta kriisipäevadel olid kärped sotsiaalteenustes tavalised ja möödusid enamasti eriliste protestideta. Erinevalt Kreekast said meil kõik aru, et eelarvet ei saa lasta vabalangusesse. Siiski, enamikku muudatustest võeti kui ajutisi. Nii suhtuti ka haigushüvitise kaotamisse esimestelt haiguspäevadelt. Kuus aastat hiljem hakkab ajutine saama normaalsuseks. kuid paraku on sellel normaalsusel väga selged varjuküljed.

Tellijale

Kolm päeva haigushüvitiseta tähendab töötajale 15 protsendi suurust sissetulekulangust. Keskmise palga saajal ulatub haiguskahju üle 150 euro. Enamasti on aga peredel selline summa eelarves pigem puudu kui üle. Lisanduvad veel kulud rohtudele ja küsimus, kuidas vaatab haigusele tööandja ja kes tegemata töö lõpuks ära teeb.

Nii töötegijad kui perearstid tõdevad, et haigena töölkäimise tulemusena jäävad paljud lihtsamad haigused välja ravimata ja asenduvad raskematega. Esmaspäeval tutvustati mulle Eesti Kutsehaigete Liidus juhtumit, kus soliidne proua ei saanud endale lubada gripiga kojujäämist. Gripp arenes kopsupõletikuks, kopsupõletikust sai südamelihasepõletik. Nüüd see inimene tööl ei käi ja elatub töövõimetuspensionist.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto