Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Hiiu kandi linnukesed said uued pesakastid Vitsaga ehk veab läbi Eestlaste ujumisoskus pole elu päästmiseks piisav Mida kõike uus valitsus lubab teha? Majandus Majanduse lühiuudised EKI: majanduse olukord on rahuldav Berlusconi sai Eesti sauna Välismaa Välismaa lühiuudised Keenia verepulma õudused jätkusid eile Nairobi surnukuuris Noorel Tsarnajevil on muljetavaldav fänniklubi Bostoni pommirünnakus süüdistatava süüd usub ka tema kaitsja Arvamus Kõva sõna Andres Kõnno: kuidas rääkida inforuumist? Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast Postimees 1910. aastal Argo Ideon: käiguvahetus Juhtkiri: uus valitsus, uued väljakutsed Imbi Paju: rahvuse pilkamine pole huumor (1) Martti Puukko: Soome järgmine peaminister on miljonär, aga kas teame temast veel midagi? Kultuur Mihkel Raud, Ilmar Raag, Aita Kivi ja Heili Sibrits otsivad uut Eesti lugu Sport Kindlad soosikud ja autsaiderid Spordi lühiuudised Absurdsed ideed põnevuse suurendamiseks Tarbija California vaatab Tesla ostusoodustused üle Enesekaitse internetis Toyota RAV4 saab hübriidjõuallika Tartu Möku kolib Rüütli tänavalt ära Toidupank hakkab toiduabi jagama neljapäeval Rocki treenerid: meeskonnas oli potentsiaali rohkemaks Ohvrilt leitud DNA heidab süüalusele varju Omanikud kavandavad Karu platsile ärihoonet Otepää hakkab tähistama oma 900. ja Tartu 1000. aastapäeva Mis toimus Otepääl 1116. aastal? Jutustab Tarbata linnuse pealiku onupoeg Meeme (1004–1030) Jutustab Otepää linnuse manatark Manivald (1061–1116) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Peterson: taastame haigushüvitise esimesest päevast

2 min lugemist
Peep Peterson FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

2009. aasta kriisipäevadel olid kärped sotsiaalteenustes tavalised ja möödusid enamasti eriliste protestideta. Erinevalt Kreekast said meil kõik aru, et eelarvet ei saa lasta vabalangusesse. Siiski, enamikku muudatustest võeti kui ajutisi. Nii suhtuti ka haigushüvitise kaotamisse esimestelt haiguspäevadelt. Kuus aastat hiljem hakkab ajutine saama normaalsuseks. kuid paraku on sellel normaalsusel väga selged varjuküljed.

Tellijale Tellijale

Kolm päeva haigushüvitiseta tähendab töötajale 15 protsendi suurust sissetulekulangust. Keskmise palga saajal ulatub haiguskahju üle 150 euro. Enamasti on aga peredel selline summa eelarves pigem puudu kui üle. Lisanduvad veel kulud rohtudele ja küsimus, kuidas vaatab haigusele tööandja ja kes tegemata töö lõpuks ära teeb.

Nii töötegijad kui perearstid tõdevad, et haigena töölkäimise tulemusena jäävad paljud lihtsamad haigused välja ravimata ja asenduvad raskematega. Esmaspäeval tutvustati mulle Eesti Kutsehaigete Liidus juhtumit, kus soliidne proua ei saanud endale lubada gripiga kojujäämist. Gripp arenes kopsupõletikuks, kopsupõletikust sai südamelihasepõletik. Nüüd see inimene tööl ei käi ja elatub töövõimetuspensionist.

06.04.2015 08.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto