T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna raamatumess algab taas

Kultuuritoimetus
Tallinna raamatumess algab taas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna raamatumess
Tallinna raamatumess Foto: Raamatumess

Kolmapäeval algab traditsiooniline Tallinna raamatumess, mida korraldab Eesti Kirjastuste Liit koostöös rahvusraamatukoguga. Mess toimub 8.–11. aprillini rahvusraamatukogus.

Messi avapäev, kolmapäev on pühendatud rahvusraamatukogu kuppelsaalis toimuvatele tasulistele seminaridele, mis mõeldud kirjastamisalal tegutsejatele. Seminaridel keskendutakse kirjastusmaailma arengule ja seda mõjutavatele teguritele, uuritakse, kuidas on muutunud ja muutumas lugemistrendid noorte lugejate seas.

Alates neljapäevast on mess avatud laiale publikule. Rahvusraamatukogu konverentsisaalis toimub foorum «Nordic Noir», mis on pühendatud Skandinaavia krimikirjandusele. Nordic noir’i lood on sünged, kohati õõvastavad, ent samas väga ausad ja veenvad, sest räägivad tegelikkusest nii, nagu see on. Esinevad välismaa kirjanikud ja kriitikud (Soomest, Norrast, Taanist, Islandilt ning Lätist). Eestit esindavad Indrek Hargla, Mika Keränen, Jaan Martinson ja Ott Sandrak.

Tagasi üles