Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.04.2015
Eesti Rusikamehed üritasid politseilt röövida 80 000 eurot Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Erateele valati masuuti — omanik koristagu Palju õnne Juulist enam TV 3 vabalevis vaadata ei saa Alasti keisri pildi asemele tekkis majaseinale natüürmort Eesti lühiuudised Maailm väikese Kõpu vastu Kõhklusliit sõlmib vaherahuleppe Majandus Majanduse lühiuudised Piloodid nõuavad kohtus Aviesilt palka Välismaa Kevad läheneb, Harkivis kasvab pinge Diversandid õõnestavad Harkivit Šohhin: piirilepped tuleks ratifitseerida ühel ajal Arvamus Lugejate kirjad Erkki Bahovski: kompleksides vaevlev Eesti? Angelika Tagel: anname pensionisäästude kasutamise vabamaks? Jah! Jaanus Piirsalu: aasta tagasi peatati Harkivis Ukraina riigi lagunemine Juhtkiri: «Vald kümneks päevaks suletud — vabandame» Olev Remsu: kes vastutavad šarlatanide levitatava umbluu eest? Postimees 1932. aastal: tikukuningas Kreugeri surma saladuse võti Kultuur Muusikat kui küllusesarvest Rokistaari kulunud lugu Tallinna raamatumess algab taas Sport Spordi lühiuudised Rooba tunneb kohustust koondist vedada Kalev noppis möödaminnes kohustusliku võidu Hoovisport on surnud, elagu hoovisport! Tallinn Erateele valati masuuti — omanik koristagu Tartu Tartu andis spordilootustele 42 882 eurot Autoportree hobuse ja pärisinimestega Mõni klaver tekitab avastamisrõõmu ja ka segadust Suletud kalarestoran jättis töötajad palgata Saksa firma kingib sõpruse märgiks 200 jalakat Vana tudengielamu saab uue kuue Meeste- ja naistetööd ei kao maa pealt ära mitte kunagi Asutuse juht: inimene on suur väärtus Tööandjal selg ei valuta, töötajal valutab aga küll Mida enam rääkida, seda parem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Diversandid õõnestavad Harkivit

2 min lugemist
Postamendi ette, kus kuni septembrini seisis Harkivi peaväljakul Nõukogude riigi looja Lenin on omaalgatuse korras tekkinud suur stend nende harkivlaste mälestuseks, kes hukkusid Maidanil Kiievis ning rindel Donbassis. Kõige suuremad neli fotot stendi alumises reas on nelja mehe ja nooruki mälestuseks, kes hukkusid tänavu veebruaris seni veriseimas terrorirünnakus Harkivis. Noorim hukkunu oli 15-aastane. FOTO: Jaanus Piirsalu

Harkivi oblastis tegutsevad juba üle poole aasta diversandid, kes on korraldanud üle 40 terroriakti, milles tänavu talvel hukkusid ka inimesed. Viimased plahvatused toimusid linnas alles ööl vastu teisipäeva, nendes inimesed viga ei saanud.  

Tellijale Tellijale

Plahvatused on suunatud kas infrastruktuuri või konkreetselt Ukraina-meelsete aktivistide või Ukraina armeed aitavate vabatahtlikke pihta. Kõige sagedamini rünnatakse raudteed. Ka ööl vastu teisipäeva toimunud plahvatustest oli üks raudteeliinil, purustades rööpad.

Postimehele intervjuu andnud Harkivi oblasti prokuröri asetäitja Artjom Stepanov kinnitas, et plahvatuste organiseerijad on Venemaalt. «Meil on olemas tõendid ja tunnistajate ütlused, mille põhjal saame väita, et nende kuritegude organiseerimise taga on üheselt meie naaberriik,» ütles Stepanov.

07.04.2015 09.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto