N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Diversandid õõnestavad Harkivit

Diversandid õõnestavad Harkivit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Postamendi ette, kus kuni septembrini seisis Harkivi peaväljakul Nõukogude riigi looja Lenin on omaalgatuse korras tekkinud suur stend nende harkivlaste mälestuseks, kes hukkusid Maidanil Kiievis ning rindel Donbassis. Kõige suuremad neli fotot stendi alumises reas on nelja mehe ja nooruki mälestuseks, kes hukkusid tänavu veebruaris seni veriseimas terrorirünnakus Harkivis. Noorim hukkunu oli 15-aastane.
Postamendi ette, kus kuni septembrini seisis Harkivi peaväljakul Nõukogude riigi looja Lenin on omaalgatuse korras tekkinud suur stend nende harkivlaste mälestuseks, kes hukkusid Maidanil Kiievis ning rindel Donbassis. Kõige suuremad neli fotot stendi alumises reas on nelja mehe ja nooruki mälestuseks, kes hukkusid tänavu veebruaris seni veriseimas terrorirünnakus Harkivis. Noorim hukkunu oli 15-aastane. Foto: Jaanus Piirsalu

Harkivi oblastis tegutsevad juba üle poole aasta diversandid, kes on korraldanud üle 40 terroriakti, milles tänavu talvel hukkusid ka inimesed. Viimased plahvatused toimusid linnas alles ööl vastu teisipäeva, nendes inimesed viga ei saanud.  

Plahvatused on suunatud kas infrastruktuuri või konkreetselt Ukraina-meelsete aktivistide või Ukraina armeed aitavate vabatahtlikke pihta. Kõige sagedamini rünnatakse raudteed. Ka ööl vastu teisipäeva toimunud plahvatustest oli üks raudteeliinil, purustades rööpad.

Postimehele intervjuu andnud Harkivi oblasti prokuröri asetäitja Artjom Stepanov kinnitas, et plahvatuste organiseerijad on Venemaalt. «Meil on olemas tõendid ja tunnistajate ütlused, mille põhjal saame väita, et nende kuritegude organiseerimise taga on üheselt meie naaberriik,» ütles Stepanov.

Tagasi üles