Sisukord
Arter
Tänane leht
11.04.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Tšehhi põikpea Diplomeeritud geograafiaõpetaja India ülemkohtus toimus laevakaitsjate kohtuasjas esimene istung Põtrade vaesed sugulased Põhjala paneb seljad kokku Läänemerele ilmub eestlase nimega Vene dessantlaev Värsked saadikud ootavad Toompeal suuniseid 1104esikas Uhtnast tuli välja Eesti suurim Rooma-aegne aare Sester: maksustame tarbimist, pahesid ja saastamist Eesti lühiuudised Dilbert Mis on väärtkunst? Horoskoop Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Välismaa Põhjala paneb seljad kokku USA väikekogukonda rappis tornaado Clinton võib anda teada presidendiks pürgimisest Välismaa lühiuudised Arvamus Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Juhtkiri: kergeusklikud šarlatanide uimas Hanneli Rudi: mõttetu ettepanek Postimees 1931. aastal: erakonnapoliitika omawalitsustest wälja Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Siim Kallas juhatab taas mälumängu Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Millest koosneb küllus? Luulehetk – hetk luules Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Sport Spordi lühiuudised Liigne närvilisus rikkus Rapla mängu Kohtuniku ebapädevus tekitas uudse olukorra Naised tahavad kihutada meestega võrdsetel alustel Eestlased püüavad murda armeesportlaste valitsemist Sõudjad teevad esimesed katsetused võistlusolukorras Tarbija Lennureisijad eksivad jätkuvalt vedelikke kaasa võttes Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Tervisekontroll töö juures võib päästa tõsisest tervisehädast AK Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Tagasivaade: Tiit Vähi teine tulek Arko Olesk: koerte ja mullaga haiguste vastu Luulehetk – hetk luules Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Tehnikaülikool otsib rektorit See tramm on avar ja kiire Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Arter Kultussarja viies hooaeg Horoskoop Esmamulje ja tegelikkus Jaapan – kauge ja kummaline Margit Härma: täiesti tavaline õelus Lõhnad, mis kuulutavad kevadet Ewert Sundja: õnn on meeleseisund Pille Mägi - Nasva kultuurielu süda ja hing Alsace, Prantsuse veiniilma valge daam Latgali ürgmees: valmis tööks ja kodumaa kaitseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esmamulje ja tegelikkus

2 min lugemist
Triin Tammert. FOTO: Erik Prozes

Tabasin end möödunud nädalal mitu korda mõttelt, et inimesed ja olukorrad paistavad kaugelt ja lähedalt sageli üsna erinevad.

Tellijale Tellijale

Esimese näitena meenub mulle kaks samas valdkonnas tegutsevat meest, kellest üks on särav esineja ja tundus kunagi distantsilt väga äge, ning teine pigem tagasihoidlik ja introvertne. Esimest ei tunne ma seniajani kuigi hästi, aga temaga lähemalt kokku puutunud inimeste muljed maalivad üldse mitte nii ilusa ja karismaatilise pildi (lõplik tõde selgub muidugi ilmselt kõigi puhul isiklike lähikontaktide põhjal). Teine aga osutus lähemalt tundma õppides nii sooja ja suure südamega inimeseks, et vaatan nüüd kõiki vähem ekstravertseid inimesi uue pilguga ja pole oma hinnangutes nii tormakas.

Järgmiseks inspireeris mind Ewert Sundja intervjuus välja öeldud mõte, et hoolimata kuudepikkustest eemalviibimistest ei pruugi selle aja hulk, mida ta veedab oma pere ja lähedastega, aasta kokkuvõttes üldse olla väiksem kui kellelgi, kes magab küll kõik ööd kodus, aga teeb pikki tööpäevi, nii et näeb oma naist ja lapsi nii õhtul kui ka hommikul vaid põgusalt.

10.04.2015 13.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto