K, 29.11.2023

Pai juhib Salme kultuurikeskuse kunstilist poolt

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meelis Pai.
Meelis Pai. Foto: Toomas Huik

Tallinnas asuva Salme kultuurikeskuse kunstilise juhina tegutseb tunamullu nukuteatri juhi kohalt skandaaliga lahkunud Meelis Pai (47), kes loobus paari nädala eest Tallinna linnapea Edgar Savisaare nõuniku ametikohast.

«Linnapea on ilmselt pikalt haige ja mis nõu ma talle seal ikka anda saan,» selgitas ta nõuniku kohalt lahkumist. «Teine põhjus on see, et ma pääsesin linnavolikokku, ja kolmandaks on mul mingid ideed ja teemad, millest Tallinnas on puudust tuntud ja mis tuleks ellu rakendada.»

Pai sõnul tuleb Tallinna tuhandetele lastele rohkem kultuurielamusi pakkuda ja seetõttu asus ta looma Salme kultuurikeskuses Tallinna Lasteteatrit.

«Kultuurikeskus töötab väga hästi ning on populaarne etenduste ja kontsertide korraldamise koht. Seal on ligi 40 kollektiivi, kuid minu jaoks olulisim on 1962. aastal Harri Vasara asutatud marionett-teater, selle nukud ja dekoratsioonid, mida võiks ühe osana selles teatris professionaalselt arendada,» rääkis ta.

Pai töötas aastatel 2000–2013 nukuteatri direktorina, kust pidi kultuuriministeeriumiga vastuollu sattununa lahkuma. Pärast seda asus ta tööle Tallinna linnapea nõunikuna.

Ülemöödunud aastal oli Pai üks Tallinna Ülemiste liiklussõlme suurejoonelise avamise lavastajatest, organiseerides peopaika hiiglasliku penoplastist Ülemiste vanakese, kes kohapeal Savisaarega mõtteid vahetas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles