E, 4.12.2023

Filmisari tutvustab looduslikke pühapaiku

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikooli arheoloogiakabineti algatusel on valminud lühifilmisari, kus looduslike pühapaikade tähendusest ja ohustatusest kõnelevad muusik Tõnis Mägi, kirjanik Kristiina Ehin, sportlane Gerd Kanter, vaimulikust omavalitsustegelane Tanel Ots, ärimees Sonny Aswani ja näitleja Mari-Liis Lill. 

Sarja režissöör Anna Hints rääkis, et nende isikute valik tekkis vestlustes arheoloogiakabineti juhataja Heiki Valgu ja looduslike pühapaikade keskuse juhataja Ahto Kaasikuga. Silmas tuli pidada, et neil inimestel oleks mõni säärane paik ja lugu, millest kaamera ees rääkida. «Looduslikud pühapaigad on eesti kultuuri ja maastiku lahutamatu osa,» ütles Valk.

«Enamikku pühapaiku ja nende lugusid teavad vaid taludeaegse põlvkonna inimesed, keda ei ole jäänud palju. Selle põlvkonna kadumisega paljud pühapaigad ununevad, sest pärimus ei kandu enam edasi. Pärimust kogudes ja edasi andes aitame hoida neid erilisi paiku ning sidet oma kultuuriga.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles