Sisukord
Kultuur
Tänane leht
11.04.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Tšehhi põikpea Diplomeeritud geograafiaõpetaja India ülemkohtus toimus laevakaitsjate kohtuasjas esimene istung Põtrade vaesed sugulased Põhjala paneb seljad kokku Läänemerele ilmub eestlase nimega Vene dessantlaev Värsked saadikud ootavad Toompeal suuniseid 1104esikas Uhtnast tuli välja Eesti suurim Rooma-aegne aare Sester: maksustame tarbimist, pahesid ja saastamist Eesti lühiuudised Dilbert Mis on väärtkunst? Horoskoop Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Välismaa Põhjala paneb seljad kokku USA väikekogukonda rappis tornaado Clinton võib anda teada presidendiks pürgimisest Välismaa lühiuudised Arvamus Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Juhtkiri: kergeusklikud šarlatanide uimas Hanneli Rudi: mõttetu ettepanek Postimees 1931. aastal: erakonnapoliitika omawalitsustest wälja Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Siim Kallas juhatab taas mälumängu Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Millest koosneb küllus? Luulehetk – hetk luules Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Sport Spordi lühiuudised Liigne närvilisus rikkus Rapla mängu Kohtuniku ebapädevus tekitas uudse olukorra Naised tahavad kihutada meestega võrdsetel alustel Eestlased püüavad murda armeesportlaste valitsemist Sõudjad teevad esimesed katsetused võistlusolukorras Tarbija Lennureisijad eksivad jätkuvalt vedelikke kaasa võttes Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Tervisekontroll töö juures võib päästa tõsisest tervisehädast AK Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Tagasivaade: Tiit Vähi teine tulek Arko Olesk: koerte ja mullaga haiguste vastu Luulehetk – hetk luules Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Tehnikaülikool otsib rektorit See tramm on avar ja kiire Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Arter Kultussarja viies hooaeg Horoskoop Esmamulje ja tegelikkus Jaapan – kauge ja kummaline Margit Härma: täiesti tavaline õelus Lõhnad, mis kuulutavad kevadet Ewert Sundja: õnn on meeleseisund Pille Mägi - Nasva kultuurielu süda ja hing Alsace, Prantsuse veiniilma valge daam Latgali ürgmees: valmis tööks ja kodumaa kaitseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur

2 min lugemist
Martin Hannett FOTO: Kuvatõmmis

Martin istub miksimispuldi taga, silmaterad jõllis. Palju narkotsi teinud silmad. Mix lõppeb. Ta hüppab jahmunult toolilt: «Mis see on? Mis kuldne asi seal helgib? Kas see pole mitte halo? Ega ma surnud pole? Või olen?» «Ei, Martin,» sõnab Ian. «See on kuldplaat. 10cc «I’m Not in Love».» «Ma ei ole ju 10cc-s, ega ju?» «Ei, Martin, sa oled Stockpordis». Aasta 1979. Lihtne hetk hullu produtsendi ja Joy Divisioni seltsis. Helivõlur Martin Hannett suri 42-aastaselt eile 24 aastat tagasi.

Tellijale Tellijale

New Orderi Peter Hook «Kui Martin Hannett oli «absoluutselt õige», siis ülejäänud Factory oli «absoluutselt vale»». Kui maailma juhtimisõpikud kirjutavad ülimalt headest ideedest, mis suudetakse kindla peale nässu keerata, siis üks neist on Tony Wilsoni eestveetud Factory Records. Hannett oli nässuläinud geniaalne produtsent, kes ei hoolinud vähimatki muusikutest, aga hoolis selle võrra rohkem helist. Helist, mis oli tema peas ja mis tuli muusikasse saada.

Tema armastus luupiva trummi, kaja ja reverbi vastu on toonud meieni reivid, Bristoli triphopi ning teinud oluliseks puhta ja eraldiseisva kõla ilu.

10.04.2015 13.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto