Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.04.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Tšehhi põikpea Diplomeeritud geograafiaõpetaja India ülemkohtus toimus laevakaitsjate kohtuasjas esimene istung Põtrade vaesed sugulased Põhjala paneb seljad kokku Läänemerele ilmub eestlase nimega Vene dessantlaev Värsked saadikud ootavad Toompeal suuniseid 1104esikas Uhtnast tuli välja Eesti suurim Rooma-aegne aare Sester: maksustame tarbimist, pahesid ja saastamist Eesti lühiuudised Dilbert Mis on väärtkunst? Horoskoop Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Välismaa Põhjala paneb seljad kokku USA väikekogukonda rappis tornaado Clinton võib anda teada presidendiks pürgimisest Välismaa lühiuudised Arvamus Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Juhtkiri: kergeusklikud šarlatanide uimas Hanneli Rudi: mõttetu ettepanek Postimees 1931. aastal: erakonnapoliitika omawalitsustest wälja Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Siim Kallas juhatab taas mälumängu Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Millest koosneb küllus? Luulehetk – hetk luules Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Sport Spordi lühiuudised Liigne närvilisus rikkus Rapla mängu Kohtuniku ebapädevus tekitas uudse olukorra Naised tahavad kihutada meestega võrdsetel alustel Eestlased püüavad murda armeesportlaste valitsemist Sõudjad teevad esimesed katsetused võistlusolukorras Tarbija Lennureisijad eksivad jätkuvalt vedelikke kaasa võttes Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Tervisekontroll töö juures võib päästa tõsisest tervisehädast AK Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Tagasivaade: Tiit Vähi teine tulek Arko Olesk: koerte ja mullaga haiguste vastu Luulehetk – hetk luules Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Tehnikaülikool otsib rektorit See tramm on avar ja kiire Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Arter Kultussarja viies hooaeg Horoskoop Esmamulje ja tegelikkus Jaapan – kauge ja kummaline Margit Härma: täiesti tavaline õelus Lõhnad, mis kuulutavad kevadet Ewert Sundja: õnn on meeleseisund Pille Mägi - Nasva kultuurielu süda ja hing Alsace, Prantsuse veiniilma valge daam Latgali ürgmees: valmis tööks ja kodumaa kaitseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise

8 min lugemist
Filmi “1944” stsenarist ja samanimelise filmiraamatu koostaja Leo Kunnas rääkis Pärnus Rahva Raamatu poes oma teosest ja andis autogramme. FOTO: Urmas Luik
Tellijale Tellijale

Sõja- ja ajaloofilmi «1944» käsikirja autor Leo Kunnas näeb praeguse aja paralleele 1930ndate aastate Eestiga ning hoiatab poliitikuid, mida nende ekslikud teod ja otsused kaasa võivad tuua.

«Iga riigi jaoks on riigi püsimine küsimus number üks. Praegu on riigi eksistentsi küsimus tõusnud esmatähtsaks, aga poliitikute, ametnike ja kõrgemate sõjaväelaste pingutused ei ole piisavad, nagu need ei olnud piisavad 1930ndatel. Me loodame, et kõik läheb hästi, aga ei pruugi minna hästi. Ettearvamatuse printsiip on niivõrd määrav ja seepärast peame valmistuma halvimaks,» hoiatab Kunnas.

Kuigi oleme NATO liige ja meie liitlased toetavad meid, peab meie enda jõupingutus peab olema suurem kui seni, leiab Kunnas, kelle sõnul pole ka NATO ja üldse lääs olnud valmis arenguteks, mida praegu näeme Venemaal: «Väikeriikidel, kellel on karta sõjalist agressiooni endast palju tugevama ja suurema riigi poolt, on ainus tee, et kõik, kes on vähegi võimelised, peaksid riiki kaitsma.»

Siiski on Kunnase hinnangul neid mehi, kes, relv käes, oleks valmis Eestit kaitsma, rohkem kui me arvame.

Leo Kunnase seisukohti saab lugeda Postimees Plussist ja homme ilmuvas Postimehe nädalalõpulisas AK

10.04.2015 13.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto