N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti — lollide maa

Nils Niitra
, reporter
Eesti — lollide maa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter

Eesti on kõikvõimalikele šarlatanidele tõeline paradiis – lollide maa, sest siin tundub leiduvat palju naiivseid inimesi, kellega raha eest jagada oma primitiivpsühholoogilisi käsitlusi. Ajakirjanikud on varmad tasuta reklaami tegema, rahvusvahelise haridus- ja teaduskoostöö vahendaja Archimedes tellib aga koolitusi.

Erand ei ole ka nüüd omaenda väikese lapse pilastamises süüdi mõistetud mees. Teda on innukalt intervjueerinud terve trobikond ajakirjanikke alates maakonnalehtedest ja lõpetades telekanalitega, kollastest meediakanalitest kõige soliidsemateni välja.

Selle mehe rajatud pseudoteadusliku kooli ametlik müügitulu on olnud püsivalt üle 120 000 euro aastas, sest fänne jagub. Mees on eesti publikuga ka ise väga rahul. «Üllatuseks kogunes sellises pisikeses riigis nagu Eesti mu loengule sada inimest,» rääkis ta ühele naisteajakirjale. «Otsustasin, et on vajadus, tulen siia.»

Tagasi üles