Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
11.04.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Tšehhi põikpea Diplomeeritud geograafiaõpetaja India ülemkohtus toimus laevakaitsjate kohtuasjas esimene istung Põtrade vaesed sugulased Põhjala paneb seljad kokku Läänemerele ilmub eestlase nimega Vene dessantlaev Värsked saadikud ootavad Toompeal suuniseid 1104esikas Uhtnast tuli välja Eesti suurim Rooma-aegne aare Sester: maksustame tarbimist, pahesid ja saastamist Eesti lühiuudised Dilbert Mis on väärtkunst? Horoskoop Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Välismaa Põhjala paneb seljad kokku USA väikekogukonda rappis tornaado Clinton võib anda teada presidendiks pürgimisest Välismaa lühiuudised Arvamus Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Juhtkiri: kergeusklikud šarlatanide uimas Hanneli Rudi: mõttetu ettepanek Postimees 1931. aastal: erakonnapoliitika omawalitsustest wälja Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Siim Kallas juhatab taas mälumängu Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Millest koosneb küllus? Luulehetk – hetk luules Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Sport Spordi lühiuudised Liigne närvilisus rikkus Rapla mängu Kohtuniku ebapädevus tekitas uudse olukorra Naised tahavad kihutada meestega võrdsetel alustel Eestlased püüavad murda armeesportlaste valitsemist Sõudjad teevad esimesed katsetused võistlusolukorras Tarbija Lennureisijad eksivad jätkuvalt vedelikke kaasa võttes Käsipagasist leitakse asju terariistadest sõjamoonani Tervisekontroll töö juures võib päästa tõsisest tervisehädast AK Leo Kunnas: vead, mis võivad maksta Eesti riigi püsimise Tagasivaade: Tiit Vähi teine tulek Arko Olesk: koerte ja mullaga haiguste vastu Luulehetk – hetk luules Mida arvab Postimehe žürii dokumentaalfilmist «Sokurovi hääl»? Tehnikaülikool otsib rektorit See tramm on avar ja kiire Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Kaka teeb karnevali Venemaa südametunnistuse hääl Aja auk. Madchesteri pilves helivõlur Arter Kultussarja viies hooaeg Horoskoop Esmamulje ja tegelikkus Jaapan – kauge ja kummaline Margit Härma: täiesti tavaline õelus Lõhnad, mis kuulutavad kevadet Ewert Sundja: õnn on meeleseisund Pille Mägi - Nasva kultuurielu süda ja hing Alsace, Prantsuse veiniilma valge daam Latgali ürgmees: valmis tööks ja kodumaa kaitseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohtuniku ebapädevus tekitas uudse olukorra

3 min lugemist
Leah Williamson on saatnud penaltipunktilt palli norralannade väravasse. FOTO: SCANPIX

Vastavalt Euroopa Jalgpalli Liidu (UEFA) tehtud otsusele toimus eelmisel ja käimasoleval nädalal valikmäng, mille avavile ja lõpuvile vahe oli viis päeva. Laupäeval kohtusid naiste U19 Eliitringi matšis Inglismaa ja Norra, mis lõppes norralannade 2:1 võiduga. Neljapäeva õhtul mängiti matši viimased 18 sekundit uuesti ja inglannade täpse penalti järel oli lõpuvile kõlades tablool seis 2:2.

Tellijale Tellijale

Sellise olukorrani jõuti lihtsal põhjusel: nimelt ei tundnud väljakukohtunik Marija Kurtes väga hästi jalgpallireegleid. Selle matši 96. minutil määrati inglannade kasuks penalti, mille Leah Williamson ka võrku saatis. Kuna üks tema kaasmaalanna jooksis aga liialt vara karistusalasse, värav tühistati. Siiani tegutses kohtunik täiesti õigesti, kuid seejärel oleks ta pidanud määrama korduspenalti, tegelikkuses andis ta aga Norrale vabalöögi.

«Kuna tegemist oli reeglitest lähtuvalt faktilise eksimusega, siis antud olusid arvestades oli tegemist mõistliku otsusega,» on Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht kindel, et UEFA talitas õigesti, kui lasi penaltit viis päeva hiljem korrata ja mängida ka ülejäänud 18 sekundit uuesti. «Protest oli igati õige. Kohtunik eksis selles olukorras reeglite faktilise teadmise osas, siin ei olnud tegemist lihtsalt mõne olukorra tõlgendamisega.»

10.04.2015 13.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto