N, 7.12.2023

«Külma sõja jäänuk» on jätkuvalt aktuaalne teema

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Šotimaal Faslane'i allveelaevabaasi juures protestisid eile taas aktivistid tuumarakettide vastu. Samadel ajenditel meeleavaldus toimus möödunud nädalal ka Glasgows.
Šotimaal Faslane'i allveelaevabaasi juures protestisid eile taas aktivistid tuumarakettide vastu. Samadel ajenditel meeleavaldus toimus möödunud nädalal ka Glasgows. Foto: AFP/SCANPIX

Suurbritannia valimisdebatil on tõstatunud tuumaheidutuse tuleviku küsimus, ehkki ükski suurem erakond selle säilitamise vastu praeguses julgeolekuolukorras ei ole.

Suurbritannia konservatiivse partei liikmest kaitseminister Michael Fallon teatas möödunud nädalal, et konservatiivide valitsus jätkaks kindlasti tuumaprogrammi ning laseks valmistada peagi vananevate asemele neli uut allveelaeva, mis kannaks Tridenti raketisüsteeme. Leiboriste süüdistas ta aga Tridenti ja seeläbi kogu Suurbritannia julgeoleku ohtu seadmises.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles