N, 7.12.2023

Kremli meedia otsib Eestis oma võimalust

Oliver Kund
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kapo büroojuht Andres Kahar ja peadirektor Arnold Sinisalu eile kapo aastaraamatu esitlusel.
Kapo büroojuht Andres Kahar ja peadirektor Arnold Sinisalu eile kapo aastaraamatu esitlusel. Foto: Mihkel Maripuu

Vene propagandakanalid imbuvad küll järjest sügavamale Eestisse, ent enamik meie muukeelsest elanikkonnast suudab seni veel vaenulikke sõnumeid tõest hästi eristada, väidab kaitsepolitsei.

Kui tulevikus püüaks keegi tänavuse kaitsepolitsei aastaraamatu põhjal kirjeldada Eesti julgeolekuõhkkonda aastal 2014, siis täit pilti ta sealt ei saaks. Näiteks mullu kogu riiki kuude viisi kikivarvul hoidnud sündmusi – Eston Kohvri röövimist ja Uno Puusepa riigireetmise «ülestunnistust» Vene telesaates – on seal puudutatud vaid mainimisi. Põhjusi võib aimata: olukord on endiselt väga keeruline.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu sõnas eile ajakirjanikele, et Puusepa põhjustatud võimaliku kahju uurimine alles käib ja Eston Kohvri asjus pole ametil meedias avaldatud infole midagi lisada. «Sel korral oleme mingis mõttes napisõnalised,» tunnistas Sinisalu, tuues siiski esile märksõnu: Eestis maad kompavad välismaised äärmuslased, meie ametnike jätkuv korruptsioonioht ja Venemaa tungivad katsed uue meedia kaudu siin idaintegratsiooni korraldada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles