T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui näitleja kohtub iseendaga

, Teatriteaduse tudeng
Facebook Twitter
Comments
Näitleja Jaanika Arumi hingeline alastus ja enda sisemaailma filtrita avamine peegeldub ka lavakujunduses, mis on valminud koostöös stsenograafi ja kostüümikunstniku Jo Nurmega.
Näitleja Jaanika Arumi hingeline alastus ja enda sisemaailma filtrita avamine peegeldub ka lavakujunduses, mis on valminud koostöös stsenograafi ja kostüümikunstniku Jo Nurmega. Foto: Kristjan Teedema

Näitleja Jaanika Arumi pooldokumentaalne soololavastus «kokku • kukkumise • hetk» kukutab kokku elu ja teatri vahelise piiri, muutes lava pihtimuslikuks poodiumiks.

Tegu on esimese monolavastusega Tartu Uue Teatri repertuaaris ja ka noore näitleja Jaanika Arumi karjääris, kuigi puhtaks sooloks nimetada on seda lavastust pisut kaheldav. Tõsi, monolavastus eeldab üht laval tegutsevat näitlejat, kelle partneriteks võivad olla üks või mitu tumma kõrvaltegelast, ja selle reegli vastu pole kõnealusel juhul eksitud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles