P, 10.12.2023

Suurte turgude ristumiskoht

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kreeka Piraeuse sadama konteinerterminal. Sadamast peaks saama Hiina kaubanduse keskus, kust veetakse meritsi kaup edasi Horvaatia Rijeka ja Montenegro Bari sadamatesse.
Kreeka Piraeuse sadama konteinerterminal. Sadamast peaks saama Hiina kaubanduse keskus, kust veetakse meritsi kaup edasi Horvaatia Rijeka ja Montenegro Bari sadamatesse. Foto: SCANPIX

Euroopa Liidu ja Venemaaga konkureerivad Lääne-Balkani riikides ka Hiina, mis on teatanud suurtest projektidest Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas ja Montenegros, ning Türgi, mis on aktiivsem suurema moslemikogukonnaga riikides.

«Lääne-Balkani riigid janunevad investeeringute järele, sest Jugoslaavia lagunemisest järele jäänud tööstus kiratseb ja infrastruktuur amortiseerub. Omades ise riikliku suurtööstuse ümberstruktureerimise ja moderniseerimise kogemusi, haistab Hiina õigeid momente just Lääne-Balkanil,» märkis Pekingis elav hiina keele tõlk ja konsultant Leslie Leino, kelle sõnul on Hiina jaoks huvipakkuvateks valdkondadeks energia, logistika, transport, aga ka põllumajandus, toiduainetööstus, masinaehitus ja hotellindus.

Hiina paigutab Lääne-Balkani riigid, nagu ka Eesti ja teised Ida-Euroopa riigid, nn KIE16 riikide sekka. Sellise programmi olemasolu annab Hiinale koostööd pisikeste riikidega paremini Hiina huvidele vastavalt raamistada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles