R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Traktorite paraad juhatas sisse maamessi

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Politseinikud peatasid eile Vabaduse puiesteel korraks liikluse, et põllumehed saaksid linnatänavail uhkeldada hiiglasemõõtu traktoritega. Ühises rongkäigus sõideti kesklinnast Tähtvere väljale.
Politseinikud peatasid eile Vabaduse puiesteel korraks liikluse, et põllumehed saaksid linnatänavail uhkeldada hiiglasemõõtu traktoritega. Ühises rongkäigus sõideti kesklinnast Tähtvere väljale. Foto: Kristjan Teedema

Ehkki Baltimaade suurim maaelu- ja põllumajandusmess algab alles homme, oli messikeskuse ümbrus juba eile võimsat tehnikat tihedalt täis. Maamessi minikoopia pandi välja ka Tartu kesklinnas.

Raske maaharimistehnika saabumine tekitas linlaste seas elevust. Läikivaid traktoreid käisid uudistamas nii lasteaiarühmad kui eakamad linlased ning needki, kes tehnikaga hästi kursis. Pärastlõunal võtsid 16 masinat üksteise taha rivvi ning uhke rongkäiguna sõideti mööda Vabaduse puiesteed, Narva maanteed ning Laia ja Kreutzwaldi tänavat Tähtverre messiplatsile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles