T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa loob sillapead Euroopa kõhu all

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Putini plakatitega serblased mullu oktoobris Belgradis toimunud sõjaväeparaadil.
Putini plakatitega serblased mullu oktoobris Belgradis toimunud sõjaväeparaadil. Foto: SCANPIX

Mõni päev pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini mullu detsembri alguses peetud kõnet, milles ta korraga nii eitas kui õigustas Ukraina-vastast agressiooni ning võrdles Krimmi sakraalset tähendust Venemaa jaoks Templimäega, ilmus Saksa väljaandes Die Welt am Sonntag intervjuu Angela Merkeliga.

Saksa kantsler märkis, et lisaks Ukrainale loob Kreml takistusi Euroopa Liidule lähenemisel ka Gruusiale ja Moldovale ning Balkani poolsaare lääneosa riikidele. «Venemaa püüab osa Lääne-Balkani riike majanduslikult ja poliitiliselt sõltuvaks muuta,» ütles Merkel. 

«Saksa valitsus on mures Vene presidendi Vladimir Putini püüdluste pärast suurendada oma mõju Balkanil. Tema peatamine võib aga osutuda keeruliseks,» märkis novembris Saksa nädalakiri Der Spiegel välisministeeriumi salajasele analüüsile tuginedes. «Putin on valmis edendama Vene huvisid naabruskonnas majanduslikult, poliitiliselt ja vajadusel ka sõjaliselt. Läänel pole selle vastu palju pakkuda,» resümeeris väljaanne.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles