Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Venemaa loob sillapead Euroopa kõhu all

6 min lugemist
Putini plakatitega serblased mullu oktoobris Belgradis toimunud sõjaväeparaadil. FOTO: SCANPIX

Mõni päev pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini mullu detsembri alguses peetud kõnet, milles ta korraga nii eitas kui õigustas Ukraina-vastast agressiooni ning võrdles Krimmi sakraalset tähendust Venemaa jaoks Templimäega, ilmus Saksa väljaandes Die Welt am Sonntag intervjuu Angela Merkeliga.

Saksa kantsler märkis, et lisaks Ukrainale loob Kreml takistusi Euroopa Liidule lähenemisel ka Gruusiale ja Moldovale ning Balkani poolsaare lääneosa riikidele. «Venemaa püüab osa Lääne-Balkani riike majanduslikult ja poliitiliselt sõltuvaks muuta,» ütles Merkel. 

Tellijale

«Saksa valitsus on mures Vene presidendi Vladimir Putini püüdluste pärast suurendada oma mõju Balkanil. Tema peatamine võib aga osutuda keeruliseks,» märkis novembris Saksa nädalakiri Der Spiegel välisministeeriumi salajasele analüüsile tuginedes. «Putin on valmis edendama Vene huvisid naabruskonnas majanduslikult, poliitiliselt ja vajadusel ka sõjaliselt. Läänel pole selle vastu palju pakkuda,» resümeeris väljaanne.

14.04.2015 16.04.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto