Sisukord
Sport
Tänane leht
16.04.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Külarahvas võitleb kõrgepingeliini vastu Tagakülg Palo lubab suuri muudatusi Kohus mõistis lapse sandistanud mehe pikaks ajaks vangi Pärnumaal hukkus kokkupõrkes kaks inimest Täna algab Tartus kevadet kuulutav Maamess Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Nüüd on see käes — hoiuseintressid langesid nullini Välismaa Hiinlased õigustavad olukorda Tiibetis Eksperdid naasid Ukraina õnnetuspaigale viimseid ohvreid otsima Välismaa lühiuudised Arvamus Kõva sõna Indrek Kuus: osta Tesla ja ära mölise! Juhtkiri: Saue vald, enamasti ohutu* Postimees 1911. aastal: rotid pandi kirikuvande alla Päeva karikatuur Uno Schultz: pakkuda istet Rootsi moodi ehk mõrane ühiskond Edward Lucas: leebe läbipaistvus ei vaigista Venemaa paranoiat Erkka Jaakkola: (varjatud) lobitööst Eestis ja Euroopas Kultuur Lühipõnevikud «Distants» ja «Kaastundeavaldus» Postimees Kinos Peep Puks 75 – mis siis!? Sport Spordi lühiuudised Kalev lõpetas põhiturniiri kaotusega Pärnu mängis taas Tarva kaunilt üle Avastarti ootaval neljasüstal on vaid üks võimalus Horvaatia sõdalane ja Sloveenia imeväravavaht Tarbija Kassi puhul loeb armsus Tartu Autor teeb oma lugejast autori Rongireisijatel tuleb suvel ka bussiga sõita Koolitants jõuab nädalavahetusel Emajõelinna Aivar Riisalu: olen Tartu volikogus nn aknaalune Tänavakunst ulatub festivalil mitmesse kohta Loomade varjupaik pani välja annetuskasti Nurgakivisse müüriti rahva soovid Tosin pildikest Vladimir Šokmani elust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Avastarti ootaval neljasüstal on vaid üks võimalus

2 min lugemist
Eesti neljasüsta liikmed Kaspar Sula (vasakult), Kaarel Alupere, Kristjan Oras ja Tarmo Tootsi töötavad olümpiapääsme hankimise nimel. FOTO: Eesti Aerutamisföderatsioon

Sõudmises on aastaid tegusid teinud Eesti paarisaeruline neljapaat, tänavu on ühise aluse peale istunud ka meie parimad aerutajad ja edu püütakse neljasüstaga. Koos ei ole seni veel ühtegi ametlikku starti tehtud, kuid sihiks on võetud pääs Rio de Janeiro olümpiale. Selle eesmärgi saavutamiseks on aga ainult üks võimalus ja peaproove saab teha kolm.

Tellijale Tellijale

Viimati oli Eesti aerutamine olümpiamängudel esindatud 2000. aastal Sydneys, kui ühepaatide konkurentsis osales Hain Helde. Riosse pääsemiseks peab neljasüst koosseisus Kaspar Sula, Kaarel Alupere, Kristjan Oras ja Tarmo Tootsi jõudma augustis Milanos toimuval MMil kümne parema sekka.

Enne MMi osalevad alates eelmisest aastast koos harjutavad mehed Euroopa meistrivõistlustel ja kahel MK-etapil. EM on kavas juba 1.–3. maini Tšehhis Racices. Mai lõpus katsutakse maailma paremikuga jõudu Duisburgi ja Kopenhaageni MK-etappidel. «EMil on siis neljase esimene katsetamine. Kolm esimest võistlust näitavad ära, mis tasemel oleme. MMil on vaja siis koht kümne parema seas ära tuua,» rääkis Eesti Aerutamisföderatsiooni peasekretär Koit Põder.

15.04.2015 17.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto