Lühipõnevikud «Distants» ja «Kaastundeavaldus» Postimees Kinos

«Kaastundeavaldus» FOTO: Kaader filmist

Algaval nädalavahetusel näeb Postimees Kinos Eesti lühimängufilmide koorekihti - psühholoogiline draama «Distants» ja põnevik «Kaastundeavaldus.» Filme näeb aadressil: kino.postimees.ee.

Kaastundeavaldus

«Kaastundeavalduse» puhul on tegu musta huumorit sisaldava põnevusfilmiga. Või peene kelmikomöödiaga, kui selleks nimetamine juba liiga palju kätte ei anna. Igatahes võtab lugu aegamisi üpris ootamatu, üllatusliku pöörde, jättes vaataja filmi lõpuks juurdlema, kas selle tegelaste käitumist juhib ettekavatsetus või olude sund. Hästi valitud tüpaažid, silmapaistev operaatori- ja kunstnikutöö – tehniliselt meisterlik ja väljapeetud teostus. Põhjust on oodata Margus Paju esimest pikka linateost, lastefilmi «Supilinna salaselts».

Distants

Üks viimaste aastate tähelepanuväärsemaid lühimängufilme. Festivaliosalusi ei jõua kokku lugeda, auhindadega on natuke lihtsam – piisab sõrmedest. Tähelennu kõrghetkeks sai kutse A-klassi kuuluva Locarno festivali lühifilmide võistlusprogrammi. Sellistesse kohtadesse satuvad siinsed linateosed haruharva. Film vaatleb isa ja poja pingelist suhet, mis areneb armastuse ja vihkamise piiril ning kulmineerub ühisel kalastusretkel, mida ootamatult takistab paati enese sisse mähkiv paks udu ja läbi selle tungivad kummalised, segadust ja kõhedust tekitavad helid. Pinge on õhus, vaataja ei tea, mis järgmisel hetkel juhtuda võib, sedagi mitte, mis saab žanrist: kas psühholoogiline draama ei muutu mitte põnevikuks või koguni õudusfilmiks.

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimees Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
15.04.2015 17.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto