R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavakunst ulatub festivalil mitmesse kohta

TPM
Tänavakunst ulatub festivalil mitmesse kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tänavakunstifestival Stencibility tuleb seekord kuuendat korda ning teeb eelolevast esmaspäevast seinu värviliseks ja pakub kultuuriprogrammi nüüd juba kolmes kohas – Tartu kõrval Rakveres ja Pukas.

Stencibility korraldajate teatel on kavas avaldada austust aktiivsetele kohalikele tänavakunstnikele ja näidata piiritaguste külaliste töid, rääkida olulistel teemadel ning lisada linnatänavaile vürtsi.

Tartus on kõik 24. aprillil oodatud Arhiivi (Vanemuise 19) näituse «Tallinna grafiti» avamisele ja peole ning 26. aprillil festivalipäevale, kus teiste hulgas kõneleb sotsioloog ja kunstiajaloolane Peter Bengtsen (Rootsi), tuleb debatt tänavakunsti kaduvuse ja säilitamise teemal ning vaadatakse filmi «Berlin Kidz», mis on Saksamaal keelatud. Kavas on muudki.

Seinamaalingutega üllatavad Tartus ja Rakveres tänavakunstnikud Sepe ja Chazme (Poola), Jukka Hakanen (Soome), Ether Frolics (Eesti) ja Edgar Tedresaar (Eesti). Festivalil toimuvad Tartu tänavakunsti tutvustavad giidiga tuurid jalgsi ja rattaga ning esitletakse uuendatud tänavakunstikaarti.

Rakveres saab 20. aprillist vaadata Tartu ja välismaa tänavakunsti näitust ning 24. aprillil avatakse uus seinamaaling. Pukas ja ka Aakres on tänavakunsti töötoad. Üksikasjalik kava on avaldatud veebis www.stencibility.eu ja www.facebook.com/sten cibility. 

Märksõnad
Tagasi üles