Sisukord
Kultuur
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Günter Grass minu elus

4 min lugemist
Günter Grass FOTO: Scanpix Sweden

Grass on selline monoliit, et tema lumma langemine pole midagi erakordset, eriti veel siis, kui teda saadab ka keelatuse aura. 1959. aastal ilmunud salapärane «Plekktrumm» sattus tänu sõber Cornelius Hasselblattile minu kätte millalgi 1980-ndate aastate keskel (väljaanne 1984. aastast), kui Gorbatšov oli juba võimule saanud ja perestroika alanud. 

Tellijale

Polnud siiski veel aeg, et kujutada ette raamatu avaldamist, kus on juttu vägistavatest ja marodööritsevatest Vene sõduritest lüüasaanud Saksamaal või sakslaste jaoks kaotatud Poolas. Kuid raamatu värskus ja võlu olid nii tugevad, seda ka keelelises plaanis, et temaga võis tegelda oma lõbuks, mis tõlkijale on alati parim lähenemine ühele kirjanduslikule tekstile, vaba sunnist ja tähtaegadest. Olin vabakutseline tõlkija ja võtsin «Plekktrummi» tõsiselt ette, jõudes selles lausa fetišistliku sõltuvuseni: mu laua kohal rippus plekktrumm ja laual lebas Danzigi viiekuldnane münt ning pakk autentset limonaadipulbrit «Ahoi-Brause», millega Oskar mängib oma erootilisi mänge.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto