Keelatud uurimisharust sai ühiskonnateaduste alustala

Sotsioloogiaõppejõud Andu Rämmer (vasakult), Avo Trumm, Henn Käärik ja Liina-Mai Tooding kustuvad laupäeval nii vilistlasi kui kolleege Lossi tänava majja sünnipäevaseminarile. FOTO: Margus Ansu

Laupäeval koguneb Tartusse hulk sotsioloogia eriala vilistlasi ja õppejõude, et tähistada ühise seminariga 25 aasta möödumist selle eriala õpetamise algusest Tartu ülikoolis ning ühtlasi Emajõelinnas sotsioloogide õpetamisele aluse pannud professor Paul Kenkmanni (1945–2001) sünniaastapäeva. Tartu Postimees uuris sotsiaalse analüüsi meetodite dotsendilt Liina-Mai Toodingult, sotsioloogia õppetooli juhatajalt Avo Trummilt ja sotsioloogialektorilt Andu Rämmerilt, kuidas nõukogude ajal põlu alla sattunud teadusharu tuule tiibadesse sai ning milline on eriala tänane päev.

Tellijale Tellijale

Mis päeva sotsioloogid laupäeval õigupoolest tähistavad?

Andu Rämmer: Koostöös Eesti sotsioloogide liiduga korraldame seminari, mis on kantud kahest tähtpäevast. Esiteks, 25 aastat tagasi võeti vastu esimene lend sotsiolooge. Teiseks, selle aasta sügisel oleks 70-aastaseks saanud professor Paul Kenkmann, kelle initsiatiivil sai sotsioloogia õpetamine Tartu ülikoolis alguse.

16.04.2015 18.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto