«Putin, saada meile raha»

Pere jälgimas Tšetšeenia lõunaosas Tširi-Jurti linnas Vladimir Putini otse-eetrit. FOTO: SCANPIX

Selline sõnum ilmus eile miljonite venemaalaste teleekraanile, kui Venemaa president Vladimir Putin eile ligi nelja tunni jooksul televisiooni otse-eetris küsimustele vastas. Kuigi raha palunud sõnum jäi vastuseta, said televaatajad näha lihtsa ja lahke mehena esinenud presidenti, kes juhib suurt ja heatahtlikku riiki, mis ei pea kedagi oma vaenlaseks, kuid mis seisab silmitsi karmi maailmaga. Maailmaga, kus ei taheta tunnistada Nõukogude Liidu suurt võitu Natsi-Saksamaa üle ega näha Ukraina tegelikkust.

Tellijale Tellijale

Kuigi ligi kolmest miljonist küsimusest ja sõnumist jõudis Putin vastata ja tähelepanu pöörata vaid murdosale, jõudis riigipea muu hulgas jagada ka suhtenõuandeid, lohutada Venemaale pagenud ukrainlasi ning lubada Ukrainale igakülgset abi, kui riigi president Petro Porošenko – keda Putin nimetas kriminaaliks – seda vaid lubaks.

Putin ilmus teleekraanile täpselt lubatud ajal – keskpäeval – ja vastas alustuseks traditsioonilisele küsimusele selja taha jäänud raske aasta kohta. Sealjuures õnnestus tal vastata, mainimata kordagi Ukrainat. Küll aga said kõik teada, et Venemaa majandus kasvab – viimasel aastal küll üksnes 0,6 protsenti –, aga siiski kasvab. Majandus kosub ja vähem kui kahe aastaga on Venemaa kriisist väljunud, lubas Putin enesekindlalt.

16.04.2015 18.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto