Lihtsa filmi võlu peitub nihestatud detailides

Jay (Maika Monroe) sai just teada, millise alatu kingituse kallim talle armuöö eest tegi. FOTO: outnow.ch

«Must käsi on teie linnas… must käsi on teie tänaval… must käsi on teie majas… must käsi on teie toas… must käsi on teie voodi all!!!» umbes nii kõlas omal ajal pioneerilaagrites pärast öörahu algust voodites sosistatud õudusjutt. Praegu kinodes jooksev õudukas «See jälitab sind» on umbes sama sügava süžeega lugu ja sama aja laps.

Tellijale Tellijale

Mäletate neid 1970.–1980. aastate madala eelarvega õudusfilme, mille põhisisu oli see, et kreissaena kriiskav teismeline blondiin lidus mööda Ameerika väikelinna ringi, teda jälitamas maski kandev ja tera vibutav sarimõrtsukas? Palun väga, see on teid jälitanud 21. sajandisse. Järgmisel nädalal algava HÕFFi valguses on õudukasõbral soovitav «See jälitab sind» soojenduseks ära vaadata, ja seda mitmel põhjusel.

Esiteks on huvitav, kuidas täiuslikult klišeesid järgiv ning peaaegu et ainult saiaraha eest tehtud film korraga nii publiku kui ka kriitikute heakskiidu välja teenis. Filmi eelarve oli vaid närune kaks miljonit dollarit. Elmo Nüganen tegi sama raha eest vaata et Eesti seni suurima filmi «1944» (1 800 000 eurot). Seni on «See jälitab sind» Wikipedia andmetel tagasi teeninud 13,5 miljonit. Metakriitika portaal Rotten Tomatoes tõstab selle 95 protsendiga 2015. aasta filmide seas seitsmendale kohale. Nii et midagi peab selle näiliselt lihtsakoelises filmikeses siiski peituma. Võib-olla vaatajate nostalgia?

17.04.2015 20.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto