R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mida arvab Postimehe žürii filmist «Sipelgapesa»?

Tiit Tuumalu
, kultuuritoimetuse vanemtoimetaja
Mida arvab Postimehe žürii filmist «Sipelgapesa»?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

«Sipelgapesa»

Režissöör Vladimir Loginov. Kaasautor-operaator Max Golomidov. Produtsent Elina Litvinova

Allfilm 2015

Alates 17. aprillist Eesti kinolevis

TIINA LOKK

5

Väga huvitav leid meid ümbritsevast elust, nõukaaja lõpust pärinev ehitis, millest kujuneb filmi lõpuks välja sügav sotsiaal-filosoofiline kujund. Inimlik ja soe film. Hea kaameratöö.

OLLE MIRME

4

Sipelgapesa pole ehk õnnestunuim metafoor. Filmi staatilisus ja rõhutatult rauge rütm tekitavad pigem tunde, nagu põrnitseksid plangule võõbatud värvi kuivamist. Ja seejärel selle värvi luitumist, pragunemist ja viimaks koorumist. Ometi on selles põrnitsemises midagi hüpnootiliselt lummavat, sest nii kummalist planku ja sedavõrd pöörast värvivalikut pole varem nähtud. Väärt kraam, kiidan tegijaid.

LENNA KUURMAA

3

Värvikas materjal, aga tulemus venib natuke. Režissöör on tabanud mõningaid väga häid kaadreid. Üsna uskumatu elu keeb seal garaažides ikka. Aga sõnum jääb natuke ebamääraseks ega puuduta eriti.

ROMAN BASKIN

4

Valus-koomiline film. Eksistentsiaalne vaikelu. Aegluubis tegutsev sipelgapesa. Kibe tõdemus meie kõigi vajalikkusest siin päikese all. Kohati oleks võinud tihendada, aga stoiline väljapeetus teeb tegijatele au.

Keskmine: 4,0

Tagasi üles