Sisukord
Uudised
Tänane leht
20.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Arum avastas päris naise Maamessi anekdoodid Tagakülg Enim on toetust kaotanud Reformierakond Aktsiisitõusuvastane meelevaldus toimub pühapäeval Veteranid lasksid võidu Estonian Airile antud riigiabi uurijad võtavad arvesse lennuühenduste tähtsust Majandusnalüütiku hinnangul puudub Eestil plaan Tallinnlased aitasid linna kevadeks korda seada Eesti lühiuudised Riigikaitsesse panustajaid ootab kopsakam tasu Majandus Alexela paneb kolme aasta pärast tööle suure LNG terminali Välismaa Välismaa lühiuudised Soome valimised toovad võimule tundmatu miljonäri Õnnetus Vahemerel võis nõuda sadu inimelusid Soome valimised võitis Keskerakond Arvamus Rivo Noorkõiv, Mikk Lõhmus: haldusreform — vabatahtlikkusest jääb väheks Vastukaja Ruta Arumäe artiklile Sirje Niitra: Tom ja teised Juhtkiri: Soome saab peaministriks toreda mehe Postimees 1932. aastal: Tartu kaluri õudne leid Andreas Kaju: tasuta nõu ambitsioonikale nõunikule Kultuur Külluslikud päevad täis Eesti muusikat «1944» jõuab naabrite kinodesse Ulfsak — Eesti von Sydow või Olivier Sport Kalju superstart: seitsmest seitse Spordi lühiuudised Räikköneni lahutas võidust üks ring Pulk servis Pärnu kauaoodatud kullale Meistriks tulnud Kohila unistab eurosarjast Sõber: poolfinaalid võiks vahele jätta Kirpu enne tähtsaid võistlusi ikka tipus Tarbija Kallid teksad jahmatasid ninna tungiva lehaga Kommentaar Tartu Hotelliehitus Ülikooli tänavas jätkub Skulptuur kukutati kirjandusmaja ees kõnniteele katki Kivisilla pooldajad tahavad kaasata linlasi Komöödia lõpus paistab tragöödia Tammeka noppis tasavägises mängus võidu Supilinn peab maha suure tänavafestivali Talgulisi ootab metsik seiklus Kirke Tamm: tähtsaim on kuulmine Kolm vilistlast, kolm ajastut Elva peasissesõidul algab tee-ehitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Skulptuur kukutati kirjandusmaja ees kõnniteele katki

1 min lugemist
Lavastust «Pime tuba» vaatama kutsunud skulptuur kirjandusmaja ees on täna kõnniteele puruks lükatud. FOTO: Raimu Hanson

Kurjad käed on purustanud Tartu kirjandusmaja ees novembri lõpust saati seisnud tuhaplokist tehtud paarisajakilose skulptuuri. See on täna kõnniteele lükatud ja seeläbi neljaks tükiks lõhutud.

Täna pärastlõunal kirjandusmaja eest jalgrattaga mööda sõitnud kirjandusteadlane ja linnavolikogu liige Mihhail Lotman ütles, et viimasel ajal on näha, et Tartu tänavad ei ole ohutud, sest siin on tulnud ette vandalismi ja inimestele kallaletunge.

«Kahjuks reageerib politsei sellistele asjadele jutuga, et paneme veel mõne valvekaamera välja, aga nagu me näeme ka kohtuotsustes, ei hoia need valvekaamerad kuritegu ära ega ole ka mingi süüdistusmaterjal,» ütles Lotman. «Mitte miski ega keegi ei saa asendada politsei viibimist tänavatel. Ma väga tahaksin inimesena, kes on terve oma elu elanud Tartus, et see oleks nii ülikoolilinn kui ka sõbralik ja ohutu paik, kus kultuuriväärtusi ei lõhuta ja inimesi ei peksta.»

Valge skulptuur kerkis kirjandusmaja ette enne sealses saalis esietendunud «Pimedat tuba», mille on kirjutanud Aireé Pajur ja lavastanud Tess Pauskar. Viimast korda mängis Vilde teatri trupp seda samas saalis märtsi algul. Kavas on seda etendada tänavu veel paaril festivalil.

Skulptuuri autor on Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuritudeng Kahrut-Silvester Vilbaste. Ta on oma teose vorminud Pimeda toa» peaosalise kostüümis Aireé Pajuri järgi.

«Kui kahju! Kavatsesin kuju endale Elvasse mälestuseks viia,» ütles Pajur, kui kuulis Tartu Postimehe reporterilt, et skulptuur on purustatud.

Seotud lood
18.04.2015 21.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto