L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Komöödia lõpus paistab tragöödia

Raimu Hanon
, reporter
Komöödia lõpus paistab tragöödia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tokio politseijaoskonna julgeoleku osakonna tsensor Sakisaka Mutsuo (vasakult, Hannes Kaljujärv) ei taha anda teatritrupi Naeru Akadeemia näitekirjanikule Tsubaki Hajimele (Riho Kütsar) luba tema näidendi lavaletoomiseks.
Tokio politseijaoskonna julgeoleku osakonna tsensor Sakisaka Mutsuo (vasakult, Hannes Kaljujärv) ei taha anda teatritrupi Naeru Akadeemia näitekirjanikule Tsubaki Hajimele (Riho Kütsar) luba tema näidendi lavaletoomiseks. Foto: Aldo Luud

Vanemuise uusim lavastus «Naeru Akadeemia» on liigitatud komöödiate hulka. Publik saab tõesti kohati naerda, nagu oli kuulda reedel esietendusel, kuid pigem on see tõsine teatritükk, ja lõpus ilmneb, et pole väga vale öelda isegi tragöödia.

Komöödia «Naeru Akadeemia» vaataja peaks enne Vanemuise väiksesse majja sisenemist teadma, et selle näidendi on kirjutanud jaapanlane Mitani Kōki. Ja eks mõelnud ta kirjutamise ajal peaaegu 20 aastat tagasi ikka oma kodumaa publikule, mitte eestlastele. Näidendi sisu saab kirja panna paari lausega.

Märksõnad
Tagasi üles