Sisukord
Välismaa
Tänane leht
20.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Arum avastas päris naise Maamessi anekdoodid Tagakülg Enim on toetust kaotanud Reformierakond Aktsiisitõusuvastane meelevaldus toimub pühapäeval Veteranid lasksid võidu Estonian Airile antud riigiabi uurijad võtavad arvesse lennuühenduste tähtsust Majandusnalüütiku hinnangul puudub Eestil plaan Tallinnlased aitasid linna kevadeks korda seada Eesti lühiuudised Riigikaitsesse panustajaid ootab kopsakam tasu Majandus Alexela paneb kolme aasta pärast tööle suure LNG terminali Välismaa Välismaa lühiuudised Soome valimised toovad võimule tundmatu miljonäri Õnnetus Vahemerel võis nõuda sadu inimelusid Soome valimised võitis Keskerakond Arvamus Rivo Noorkõiv, Mikk Lõhmus: haldusreform — vabatahtlikkusest jääb väheks Vastukaja Ruta Arumäe artiklile Sirje Niitra: Tom ja teised Juhtkiri: Soome saab peaministriks toreda mehe Postimees 1932. aastal: Tartu kaluri õudne leid Andreas Kaju: tasuta nõu ambitsioonikale nõunikule Kultuur Külluslikud päevad täis Eesti muusikat «1944» jõuab naabrite kinodesse Ulfsak — Eesti von Sydow või Olivier Sport Kalju superstart: seitsmest seitse Spordi lühiuudised Räikköneni lahutas võidust üks ring Pulk servis Pärnu kauaoodatud kullale Meistriks tulnud Kohila unistab eurosarjast Sõber: poolfinaalid võiks vahele jätta Kirpu enne tähtsaid võistlusi ikka tipus Tarbija Kallid teksad jahmatasid ninna tungiva lehaga Kommentaar Tartu Hotelliehitus Ülikooli tänavas jätkub Skulptuur kukutati kirjandusmaja ees kõnniteele katki Kivisilla pooldajad tahavad kaasata linlasi Komöödia lõpus paistab tragöödia Tammeka noppis tasavägises mängus võidu Supilinn peab maha suure tänavafestivali Talgulisi ootab metsik seiklus Kirke Tamm: tähtsaim on kuulmine Kolm vilistlast, kolm ajastut Elva peasissesõidul algab tee-ehitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome valimised toovad võimule tundmatu miljonäri

3 min lugemist
Helsingi äärelinnas Vuosaaris asuv valimisjaoskond oli eile keskpäeval küll tühi, kuid põhjanaabrite pealinnas elavad valijad olid riigi aktiivseimad. FOTO: Rene Suurkaev

«Kerge kevadvihm on veidralt tujutõstev, nii et see ei tohiks kedagi takistada,» ütles oma sõnumis hääletajatele eilsete Soome parlamendivalimiste eel riigi president Sauli Niinistö. Kevadvihma eile Soome pealinnas Helsingis küll ei sadanud, kuid äärelinnas avanes valimisjaoskond valimisjaoskonna järel kummaline pilt, kus päeva põhitegijaid ehk hääletajaid oli käidud paikades vähe või pea üldse mitte. Soome keskvalimiskomisjoni teatel osales valimistel aga 70 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

Tellijale Tellijale

Metroo lõpp-peatuses Vuosaaris jagus päevaveetjaid küll kaubanduskeskuse pinkidele ja kohvikutesse, kuid kahes kohalikus jaoskonnas valitses eelkõige tühjus. Ka neist vähestest, kes hääletama lõpuks jõudsid, oli enamik saladuslikud ja oma eelistust avaldada ei tahtnud. Vuosaaris mängib tõenäoliselt oma rolli ka see, et tegu on piirkonnaga, kus elab palju immigrante ning kus vastureaktsioonina toetavad paljud põlisasukad just Timo Soini juhitud ja neil valimistel ainsa immigratsioonivastase programmiga välja tulnud Põlissoomlasi. Põlissoomlaste poolt hääletamine on aga miski, mida tavaliselt reeglina avalikult kuulutada ei taheta.

Küll leidus ka avameelsemaid valijaid. «Seekord andsin oma hääle rohelistele. Olen küll varem Kokoomuse (Koonderakonna) poolt hääletanud, kuid mulle ei meeldi sealsed äärmuslikult parempoolsed tendentsid ning sel valimistel nad minu häält ei saanud,» sõnas 68-aastane Irmeli Reko. Ta tõi välja ka selle, et vaevalt praegustel valimistel suuri üllatajaid on. Näiteks Põlissoomlased ei ole enam selles positsioonis, mis neil paari aasta eest oli. Nägin eile Timo Soinit, ta tundus küll väga väsinud olevat,» lisas Reko.

18.04.2015 21.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto