Sisukord
Arvamus
Postimees
21.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 2104esikas Tagakülg Visiiditasu maksmata jätnutega tegeleb inkassofirma Tartu linnal pole raha ERMi juurde tee rajamiseks Eesti lühiuudised Vaktsineerituid on Eestis üha vähem Tartus nõuti kanepi tarvitamise lubamist Vaktsineerituid on soovituslikust tasemest vähem Kohvrit süüdistatakse ka relva salakaubaveos ja piiri ületamises Keskerakonna muutuste aeg – ühe partei kaks nägu Intervjuu: Jürgen Ligi näeb hariduses kokkuhoiukohti Majandus Majanduse lühiuudised Pohjola Eesti juht: Soome ettevõtted on väga heas seisus Välismaa Välismaa lühiuudised Keeleoskajate statistikat saab tõlgendada mitmeti Iiri keelt reklaamiv koomik õppis selle selgeks täiskasvanuna Iiri keele eestkõneleja loodab abi ELilt Arvamus Eesti arstiteadusüliõpilaste selts: murekoht Eesti meditsiinis on ületöötamine Juhtkiri: tühjad kohad tribüünil Marti Aavik: miljuneer Postimees 1928. aastal: ministeeriumide korraldamine ja põhiseadus Ene Pajula: mammid poliitikast masenduses Jüri Vendik: Vene võidusõgedus ja võiduhullustus Jüri Laurson: aktsiiside tõus pidurdab majandust Ahto Lobjakas: Soome vaatas endasse Kultuur Margarita ja Wolandi intellektuaalne duell Ugala teater kolib puidutöökotta Sport Spordi lühiuudised Tõeline kapten tõi Putini sõpradele karika Avo Keele võlusõnad Howard Frier lisaajal saadud võidust: nõudsin mängijatelt agressiivsust Imemehest vastuoluliseks meheks – käes on tõestamise aeg Tallinn Kompostihunniku hais nurjab vanaprouade kepikõnni Tarbija Sony esitles uut tipptelefoni Nutiseadmed abiks lapselegi Tartu Kanepijutt meelitas Tartu kesklinna hulga kirjut rahvast Ülikoolilinn meeldis saksa õpetlasele Seakatk jõudis Tartumaale Jazzkaare kontsertidel avaneb uusi maailmu Linnaliinid pikenevad lähivaldadesse Tartumaa meeste äpp teeb poeskäimise lihtsamaks Kliinikum annab võlgnikele juuni alguseni armuaega Režissöör Margus Paju: «Supilinna salaseltsile» võiks filmida järje Osatäitja Arabella Antons: ma lausa nutsin, kui kõik läbi sai Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti arstiteadusüliõpilaste selts: murekoht Eesti meditsiinis on ületöötamine

1 min lugemist
Helerin Raikerus FOTO: Erakogu

Ehkki Eestis pole leitud, et arstide seas oleks sõltuvushäired probleemiks, ei muuda see fakti, et ka arstid on inimesed, ja jäävad aeg-ajalt haigeks kirjutab Helerin Raikerus Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsist.

Viimasel nädalal õhku visatud teemad arstide sõltuvushäiretest on põhjustanud hulgaliselt kõneainet nii arstkonna seas kui ka ühiskonnas laiemalt. Tegemist oli paljuski möödarääkimise ja arusaamatusega, kuid arutelu Eesti meditsiini murekohtadele tähelepanu pööramiseks ei tohiks sellega lõppeda. Ehkki Eestis pole leitud, et arstide seas oleks sõltuvushäired probleemiks, ei muuda see fakti, et ka arstid on inimesed, ja jäävad aeg-ajalt haigeks.

Üheks haigestumise põhjuseks on ületöötamine, mis meditsiinis on tõsiseks probleemiks - mitte ainult välismaistes filmides, vaid ka meie koduses Eestis.

Meie peamiseks ülesandeks meditsiinimaastikul on inimeste abistamine. Parima abi pakkumiseks on oluline pidev enesetäiendamine erialaspetsiifilise teadustöö ja kirjandusega. Lisaks sellele tuleb pöörata tähelepanu ka tervishoiusüsteemi arendamisele, et inimesed ei jääks hammasrataste vahele.

Sooviksime meiegi, et vaevuste tekkimisel saaksime pakkuda sellele püsivat lahendust juba järgmisel päeval, kuid reaalsus on teistsugune, ning peame hakkama saama piiratud ressurssidega maailmas. Otsus võtta vastu haigestunud kolleegi valve tuleb tihtipeale enesetäiendamise, hobide ja perekonna arvelt, ning füüsikast on teada, et ajas tagasi liikuda ei saa.

Muresid on palju, ning lahendused keerulised, kuid kõik suured muutused algavad väikestest sammudest. Tihti on abi ka kõige lihtsamatest asjadest - sõbralikust suhtlemisest, abivalmidusest ning eelkõige siirast püüdlusest mõista üksteist ja üksteise muresid. Nõnda liigume tasapisi lähemale meie kõigi soovile, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

Seotud lood
    20.04.2015 22.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto