Sisukord
Tartu
Postimees
21.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 2104esikas Tagakülg Visiiditasu maksmata jätnutega tegeleb inkassofirma Tartu linnal pole raha ERMi juurde tee rajamiseks Eesti lühiuudised Vaktsineerituid on Eestis üha vähem Tartus nõuti kanepi tarvitamise lubamist Vaktsineerituid on soovituslikust tasemest vähem Kohvrit süüdistatakse ka relva salakaubaveos ja piiri ületamises Keskerakonna muutuste aeg – ühe partei kaks nägu Intervjuu: Jürgen Ligi näeb hariduses kokkuhoiukohti Majandus Majanduse lühiuudised Pohjola Eesti juht: Soome ettevõtted on väga heas seisus Välismaa Välismaa lühiuudised Keeleoskajate statistikat saab tõlgendada mitmeti Iiri keelt reklaamiv koomik õppis selle selgeks täiskasvanuna Iiri keele eestkõneleja loodab abi ELilt Arvamus Eesti arstiteadusüliõpilaste selts: murekoht Eesti meditsiinis on ületöötamine Juhtkiri: tühjad kohad tribüünil Marti Aavik: miljuneer Postimees 1928. aastal: ministeeriumide korraldamine ja põhiseadus Ene Pajula: mammid poliitikast masenduses Jüri Vendik: Vene võidusõgedus ja võiduhullustus Jüri Laurson: aktsiiside tõus pidurdab majandust Ahto Lobjakas: Soome vaatas endasse Kultuur Margarita ja Wolandi intellektuaalne duell Ugala teater kolib puidutöökotta Sport Spordi lühiuudised Tõeline kapten tõi Putini sõpradele karika Avo Keele võlusõnad Howard Frier lisaajal saadud võidust: nõudsin mängijatelt agressiivsust Imemehest vastuoluliseks meheks – käes on tõestamise aeg Tallinn Kompostihunniku hais nurjab vanaprouade kepikõnni Tarbija Sony esitles uut tipptelefoni Nutiseadmed abiks lapselegi Tartu Kanepijutt meelitas Tartu kesklinna hulga kirjut rahvast Ülikoolilinn meeldis saksa õpetlasele Seakatk jõudis Tartumaale Jazzkaare kontsertidel avaneb uusi maailmu Linnaliinid pikenevad lähivaldadesse Tartumaa meeste äpp teeb poeskäimise lihtsamaks Kliinikum annab võlgnikele juuni alguseni armuaega Režissöör Margus Paju: «Supilinna salaseltsile» võiks filmida järje Osatäitja Arabella Antons: ma lausa nutsin, kui kõik läbi sai Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnaliinid pikenevad lähivaldadesse

2 min lugemist

Suve lõpul hakkavad Tartu linnaliinibussid sõitma läbi Vahi aleviku, ent kõnelused käivad ka teiste linna­lähedaste asumite paremaks ühendamiseks linnaga.

Tartu linn ja vald on põhimõtteliselt kokku leppinud, et paar nädalat enne kooliaasta algust hakkavad linnaliinibussid sõitma Vahi aleviku kaudu,  praegu on veel vaidluse all vaid see, kus peaksid vallas olema peatused.

Kuna sama linnaliini buss peaks läbi minema ka Eesti Rahva Muuseumi juurest, kuid Roosi tänavas on alanud rekonstrueerimine, võivad bussid alguses sõita ajutist marsruuti pidi.

«Oleme arvestanud, et käivitame liini nädal-kaks enne septembri algust. Ootame  valla lõplikku seisukohta,» ütles Tartu abilinnapea Valvo Semi­larski.

Semilarski rääkis, et Tähtvere vallaga on kõnelused olnud selle üle, et luua parem ühendus Lõunakeskuse ja Märja vahel. Lõunakeskuse juurest on juba võimalik bussiga linna edasi liikuda.

«Tähtvere vallaga töötame välja ühiste kavatsuste kava, mida tahame tutvustada ka maavalitsusele, kuna töömaa maakonnaliinidega kattub,» ütles Valvo Semilarski. «Tähtvere vallas käib 11 maakonnaliini.»

Tähtvere vallavanem Rein Kokk lausus, et nemad sooviks bussi, mis sõidaks Märjalt Haa­gele ja Lõunakeskusesse kolm korda päevas: kell 13, kell 16 ja kell 20, nendel kellaaegadel on maakonnaliinide busse vähe.

Ta lisas, et tõenäoliselt saab selle bussi käima panna aastal 2017, aga on võimalik, et õhtuse bussi juba sel sügisel.

Küsimus on, millises mahus on võimalik linnaliine maakonda pikendada kohe ja mida saab teha siis, kui Tartu linnas algab uus liiniveo lepinguperiood. Linn kuulutab hanke välja tänavu kevadel, uus lepinguperiood algab 2017. aasta juulis.

Luunja vallaga on linnal pikaajaline koostöökogemus, liin nr 1 kulgeb osalt Luunja vallas Kasesalu tee ja Soojuse tee kaudu. «See liin jätkab ja lisasoovi Luunja vallal ei ole,» ütles Semilarski.

Otsad on lahti Ülenurme vallaga, sest jutuks on olnud ringliini avamine Roopa, Rehepapi ja Tamme tee kaudu läbi Tõrvandi ja Ülenurme kuni Võru tänava liiklussõlmeni.

«Lahtiseks jäi, kumba pidi peaks see liin käima,» ütles Se­milarski.

Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev ütles, et valla huvi sellise liini avamise vastu on suur ja oleks vaja püsiliini, millel bussid sõidaks päev läbi, sest buss-kaks päevas kindlasti ei rahulda.

«Valdadel on huvi, mis teeb heameelt,» ütles Semilarski. «Vallad tasuvad oma valla piires sõidetud liinikilomeetrite eest samadel alustel, nagu linn maksab bussiettevõttele. Samas on teada, et maakonnaliinid on riikliku toetuse all. See näitab, et vallad on linnaga tihedalt seotud ja ühendus on valdadele vajalik.»

Aleksejev ütles, et kindlasti tuleks arutusele võtta, kas valdadesse pikendatud linnaliinide puhul saaks kasutada riigi makstavat toetust, nagu see on ette nähtud maakonnaliinidele.

Seotud lood
20.04.2015 22.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto