Sisukord
Kultuur
Postimees
22.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 2204esikas Viimane veerg Metsatöll ei nõustu oma loomingu loata kasutamisega Eesti lühiuudised Viljandi gümnaasiumis helistati viimast koolikella Ehitaja kummaline surm Töödejuhatajaks osutus korduvalt karistatud kurjategija Taluperemees: tore mees oli, aga ära keeras Reinsalu ei kavatse kooseluseadusega tegeleda Majandus Majanduse lühiuudised Estonian Air tunnistab asenduslennukite kehvemat kvaliteeti Nokia on maailmakaardil tagasi Välismaa Välismaa lühiuudised Kaotatud naftaväljad jätavad Islamiriigi sissetulekuta Arvamus Vahetund Postimehega Juhtkiri: palgalõhe on kõigi probleem Evelyn Kaldoja: «g»-sõna Olev Remsu: meie versus mustanahalised, ro(o)mad ja saamid Postimees 1902. aastal: armudraama Ameerikas Tõnu Runnel: töö lõpp ja automatiseeritud tööpuudus Lugeja kiri: kohtule hinnangut anda ei saa? Erkki Bahovski: Euroopa ajaloo spiraal Kultuur Sõpruse kinos tõestisündinud lood Sõpruse kinos mängis isegi oma orkester Sõpruse sulgemisega ei saanud leppida Sport Spordi lühiuudised Eesti pallimängud: kes elab kiviajas, kes on maailmatasemel Üks maailma populaarseimaid alasid areneb ka Eestis Paksud murepilved tiitlikaitsja Reali kohal Tarbija Estonian Air tunnistab asenduslennukite kehvemat kvaliteeti Tartu "Suudlevad tudengid" võtavad puhtama ilme Tänavakunstifestivali pildid valmivad Tartus ja Rakveres tasapisi Tartus jagatakse tasuta köögiviljarooga Kliinikumis maist suitsu teha ei või Rahvusvaheline taiji päev ulatub esimest korda Tartusse Riik asub vanemaid koolitama Kullerkupu lasteaed pani uksed kinni Noor pilveatlase autor unistab orkaanist Sakutamine, tuuseldamine. Kes tõstab käe omaenese lapse vastu? Lastekaitsja: hädas lapsi märgatakse üha rohkem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänavakunstifestivali pildid valmivad Tartus ja Rakveres tasapisi

1 min lugemist
Täna kell 16 olid Sepe ja Chazme jõudnud oma teosega Tartus parajasti nii kaugele, nagu seda on näha siinsel pildil. FOTO: Kristjan Teedema

Poola kunstnikud Sepe ja Chazme, kes on oma fantaasiast ja käteosavusest sündinud värvilist tänavakunsti jätnud maha mitmele poole Euroopas, jõudsid pühapäeva õhtul Tartusse ja alustasid selles linnas eile tööd.

Sepe ja Chazme saabusid tänavakunstifestivali Stencibility korraldajate kutsel. Esmaspäeval tutvusid nad hoonega Supilinna servas Marja tänava trepi lähedal ja alustasid seal uue suure pildi loomist. Hiljemalt reedeks loodavad nad lõpetada.

Festivali üks korraldajaid Sirla ütles, et Tartus ja mujalgi on festivalipäevil tegutsemas ka teisi, kes lisavad uusi tänavakunstiteoseid. Näiteks karlovlased peaksid olema valmis nägema kohalike tegijate Ether Frolicsi ja Edgar Tedresaare, aga samuti mõne teise uusi töid. Ja Rakvere elanikele alustas sealse raamatukogu peal uue vaatamisväärsuse loomist Jukka Hakanen Soomest.

Tänavakunstifestival Stencibility toimub seekord kuuendat korda. Arhiivis (Vanemuise 19) avatakse 24. aprillil näitus «Tallinna grafiti» ja seejärel toimub pidu. 26. aprillil on sealsamas kavas festivali päev, kus toimub debatt tänavakunsti kaduvuse ja säilitamise teemal ning vaadatakse filmi «Berlin Kidz», mis on Saksamaal keelatud. Kavas on muudki.

Rohkem teavet festivali kohta saab siit ja siit.

Seotud lood
21.04.2015 23.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto