Sisukord
Arvamus
Postimees
22.04.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 2204esikas Viimane veerg Metsatöll ei nõustu oma loomingu loata kasutamisega Eesti lühiuudised Viljandi gümnaasiumis helistati viimast koolikella Ehitaja kummaline surm Töödejuhatajaks osutus korduvalt karistatud kurjategija Taluperemees: tore mees oli, aga ära keeras Reinsalu ei kavatse kooseluseadusega tegeleda Majandus Majanduse lühiuudised Estonian Air tunnistab asenduslennukite kehvemat kvaliteeti Nokia on maailmakaardil tagasi Välismaa Välismaa lühiuudised Kaotatud naftaväljad jätavad Islamiriigi sissetulekuta Arvamus Vahetund Postimehega Juhtkiri: palgalõhe on kõigi probleem Evelyn Kaldoja: «g»-sõna Olev Remsu: meie versus mustanahalised, ro(o)mad ja saamid Postimees 1902. aastal: armudraama Ameerikas Tõnu Runnel: töö lõpp ja automatiseeritud tööpuudus Lugeja kiri: kohtule hinnangut anda ei saa? Erkki Bahovski: Euroopa ajaloo spiraal Kultuur Sõpruse kinos tõestisündinud lood Sõpruse kinos mängis isegi oma orkester Sõpruse sulgemisega ei saanud leppida Sport Spordi lühiuudised Eesti pallimängud: kes elab kiviajas, kes on maailmatasemel Üks maailma populaarseimaid alasid areneb ka Eestis Paksud murepilved tiitlikaitsja Reali kohal Tarbija Estonian Air tunnistab asenduslennukite kehvemat kvaliteeti Tartu "Suudlevad tudengid" võtavad puhtama ilme Tänavakunstifestivali pildid valmivad Tartus ja Rakveres tasapisi Tartus jagatakse tasuta köögiviljarooga Kliinikumis maist suitsu teha ei või Rahvusvaheline taiji päev ulatub esimest korda Tartusse Riik asub vanemaid koolitama Kullerkupu lasteaed pani uksed kinni Noor pilveatlase autor unistab orkaanist Sakutamine, tuuseldamine. Kes tõstab käe omaenese lapse vastu? Lastekaitsja: hädas lapsi märgatakse üha rohkem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1902. aastal: armudraama Ameerikas

1 min lugemist

Seda ja teist.

Amerika romaan. Kaks noort Amerika naesterahvast New-Yorkist, Evelina ja Delly, sõitsivad Wisconsinasse, kus nad terve talve viibisivad. Kuna nad seal ühte ja teise kohta välja sõitsivad, hakkasivad nad mõlemad üht noort indianlast armastama. Armukadeduse pärast läksivad mõlemad neiud kangesti tülisse, sõimasivad ja peksivad koguni ühteteist. Sellele järgnes muidugi kahevõitlus. Mindi revolverite pääle välja ja neiu, kellel esimese kuuli õigus oli, haavas oma vaenlast õlast, aga õnneks kergesti. Sõbrannad leppisivad ära, aga mis selle loo kangelasesse puutub, siis armastas ta üht Judiani neiut ja ei aimanudki, et tema pärast neidude vahel kõik oli sündinud.

Õhulaevas üle Sahara kõrbe. Prantsuse õhulaevasõitja Debureau tahab õhulaevas üle Sahara kõrbe sõita. Laeva plaanid on juba valmis tehtud. Pallisse mahub 12–13 tuhat kantmeetrit vesinikku ja võib kuni 1000 meetri kõrguseni tõusta. Et Debureau plaan on veel viis seltsilist laevas kaasa võtta, kahe nädala jaoks toidumoona, tarberiistu, sõjariistu jne., siis peab pallil ka sellekohane suur sõitmise jõud olema. Laeva korv saab kahekordne. Üleval on kolme inimese jaoks magamisruum, all istuvad sõitjad, kes laeva juhatavad ja teaduslisi uurimisi toime panevad.

22.04.1902

Seotud lood
    21.04.2015 23.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto