R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänage sõnumitoojat

Triin Tammert
, ajakirjanik
Tänage sõnumitoojat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Triin Tammert.
Triin Tammert. Foto: Erik Prozes

Väga ausad ja otsekohesed inimesed ei ole alati väga armastatud. Kellele ikka meeldib, kui ta apsudele ja nõrkustele ere valgusvihk suunatakse? Palju toredam on kõndida edasi-tagasi austajate ja imetlejate spaleeri vahel ning kuulata ovatsioone. Ainult et… kiitus ja võidud innustavad mingi piirini, sealt edasi teevad mõnikord hoopis laisaks, samas kui konstruktiivne kriitika sunnib endasse vaatama ja arenema.

Tõelist inimlikku suurust ja vaimset küpsust näitab see, kui inimene (või erakond või riik) suudab kritiseerija mudaga viskamise asemel talle aitäh öelda. Sest meie seas on tõesti inimesi, kellel ongi lihtsalt sisemine sund öelda tõtt, lootuses, et asjad muutuvad paremaks. Tehes seda ilma isikliku raha- või kuulsusejanuta, pigem riskides oma tulevikuga.

Ja neil inimestel võib, aga ei pruugi olla õigus – mõnikord on tõesti asi ütlejas endas. Aga terav rünnak ütleja vastu kinnitab pigem seda, et ta ütles välja valusa ja väga paikapidava tõe. Sest kui see ei oleks tõde, võiks selle peale ju rõõmsalt naerda ja kinnitada, et kõik toimib parimal võimalikul viisil ja et igaks juhuks mõeldakse veel läbi, et ehk on tõesti veel paremaid viise.

Märksõnad
Tagasi üles