Sisukord
Eesti
Postimees
25.04.2015
Eesti Kallis ravim tõmbab ligi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks EKRE hoidub Madisoni skandaali kommenteerimast Eesti lühiuudised lk 4 Kahuriliha Kapsapeade allee Otse: Lennart Meri konverents keskendub julgeolekuohtudele Teistsugused noored nautisid muusikat Lõunasöök ja ravimid eakatele koju kätte Majandus Kahuriliha Välismaa Euroopa annab Vahemerel põgenike päästmiseks raha juurde Põgenik: smugeldajad ei ole inimesed Armeenia mälestas genotsiidi ohvreid Välismaa lühiuudised Pitspesu müüki Soomes ei keelata Arvamus Postimees 1929. aastal: kuidas loodi kaitseväe vanim üksus Peeter Langovitsi tagasivaade: Comex, Westman, West End Pub Kullamasin Päeva karikatuur Kapsapeade allee Kahuriliha Pitspesu müüki Soomes ei keelata Priit Pullerits: kindlalt vasakule! Juhtkiri: valikus on õigus või jõud Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Jelena Skulskaja: inimene aktsendiga Kultuur French touch elab Nali edasijõudnutele Väike petekas Kosmosevallutus Kolm venda Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks Euroopa haldjas Luulehetk — hetk luules Õnnepalu nõustumise raamat Korraga köitev ja mõtlemapanev Sport Tänak kaotas ratta ja katkestas Spordi lühiuudised Kullamasin Just sai hoo üles, kui ongi lõpp käes Tarvale avavaatuses hämmastav võit Guardiola asub kukutama endist tööandjat Real pääses kodusele finaalturniirile, Olympiacos lülitas Barcelona välja viimasel sekundil Tallinn Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Teistsugused noored nautisid muusikat Tarbija Kahe aastaga 80 peret Kallis ravim tõmbab ligi Kopso pere leidis maal oma päriselu AK Kolm venda Nali edasijõudnutele Euroopa haldjas Kosmosevallutus Armeenlaste genotsiid Eesti on sõnadega kokkuhoidlik Lühikursus Rootsi roimakirjandusest Kevadised trendid kinnisvaraturul Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Arter Armastust otsima! Tänage sõnumitoojat Horoskoop Susan Luitsalu: enne Facebooki ajaarvamist Ruta Arumäe: mulle meeldib oma elu ise juhtida Parem amet kui peaministril Kõik grillima! Start salatihooajale Emajõelinna väikeste kohvikute võlu Toome kevadvärvid tuppa! Proovi sel kevadel pastelle Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ruta Arumäe: mulle meeldib oma elu ise juhtida

11 min lugemist
Analüütik oranžis: Ruta Arumäe eelistab, et kirkaid värve jaguks nii elus kui riietuses. FOTO: Tairo Lutter

Peaministri endisele majandusnõunikule, kes äsja terve Eesti kihama lõi, pole elus kunagi midagi pakutud, isegi ühtegi töökohta mitte. Ta on alati pidanud kõike ise tegema. Seetõttu ta julge ja kartmatu ongi.

Tellijale

Ruta Arumäe (39), Eesti paremaid, igatahes viimaste aastate täpsemaid majandusanalüütikuid (ja kahe poja ema), torkas eelmisel nädalal herilasepessa. Valitsus, mis on niigi startinud pehmelt öeldes heitlikult, sai Arumäe suust kuulda, et esiteks puudub tal mõistlik majanduspoliitika, ja teiseks, et valitsusliikmed ei taha asjatundjate nõu kuulata.

Mitte ainult valitsus, vaid kogu Eesti lõi seepeale sumisema.

Kõik algas Postimehe küsimusest, miks Arumäe, SEB panga kauase makroanalüütiku karjäär peaministri majandusnõunikuna jäi kõigest nelja kuu pikkuseks. Loomulikult pidi ta seda selgitama – ja siis tundiski, kuidas nonde nelja kuuga tekkinud sumbumus otsib temast väljapääsu.

Oli see teisse kogunenud tunne nagu ajapikku kerkinud paisjärv, mis tammi tagant välja murdis?

Põhimõtteliselt küll. Valutan südant hästi paljude ühiskondlike asjade pärast. Läksin riigisektorisse, et seal asju otse öelda ja ettepanekuid esitada, aga need ei leidnud vastuvõttu. Tekkis tunne, et nüüd tuleb öelda suuremalt, kui tahan, et mu sõnum kusagile jõuaks.

Abikaasaga ikka pidasite enne nõu, mis tema valitsuskriitilisest sõnavõtust arvab?

24.04.2015 27.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto