P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

2304esikas

Postimees
2304esikas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Trenn paberil

Spordiklubid teenivad pearaha laste arvelt, kes trennis ei käi. Eesti lk 4

Anname au

Täna on veteranide päev. Eesti sõdurid meenutavad teenistust Afganistanis. Juhtkiri lk 2, Eesti lk 6–7

Vabaduse koorem

Soome parlamendivalimised võitnud Keskusta juht Juha Sipilä võib vabalt liitlasi valida, aga peab arvestama, kellega vajalikud muutused tehtud saaks. Välismaa lk 12–13

Aed ja Kodu

Aknapesurobot päästab meeleheitel koduperemehe. lk 22–23

Neljapäev. 23. aprill 2015 

nr 93 (7387) 

Hind 1,5 €

Tiraaž 46 283

Lugejaid 191 000

Vigane seadus

Arusaamatu

Autoriõiguse seadus takistab e-raamatute ja filmide laenutamist, kirjutavad Tallinna keskraamatukogu töötajad Triinu Seppam ja Kaie Viigipuu-Kreintaal. Praeguse korra järgi jääb mulje, et ühiskonnale on kasulikum, kui Shakespeare’i «Romeot ja Juliat» loetakse paberilt, mitte ekraanilt. lk 16

Uhke katse

Teeme ise!

Kreml kavandab suurejoonelist eksperimenti oma majanduse ja rahvaga, kirjutab Jaanus Piirsalu. Venemaa, mis suudab ehitada maailma tipptasemel hävituslennukeid, peab kiirkorras õppima tootma ka kvaliteetseid süstlanõelu. Täpsemalt on välja valitud 2000 toodet, mida Venemaa peab suutma ise toota. lk 2

Järelekatsumine. Postimees koos konsultatsioonifirmaga Omnitele pani enneolematult põhjalikult proovile Eesti mobiilsidefirmade teenuste kvaliteedi.

Kas keegi on parim?

Ehkki EMT, Elisa ja Tele2 pakuvad üsna võrdse kvaliteediga teenuseid, on iga firma mõne mõõtmise järgi teistest veidi parem.

Proovile pandi mobiilse andmevahetuse kiirus, kõnede kvaliteet ja Eestis esimest korda seegi, kui kiiresti töötavad nutirakendused.

Kokkuvõtvalt võib nentida, et nutitelefoni kasutajal tuleks teenusepakkuja valida selle järgi, mida ta oma telefoniga teeb. Majandus lk 10–11

Mart Laar avas mälestusteraamatu

Kahekordne peaminister, praegune Eesti Panga nõukogu esimees ning Isamaa ja Res Publica Liidu auesimees Mart Laar tähistas eile oma sünnipäeva sellega, et esitles Tallinnas Viru keskuse raamatupoes Rahva Raamat oma mälestustekogu esimest köidet «Pööre». 

Kogu esimeses köites meenutab Laar aastaid 1992–1994, mil ta oli erakonna Isamaa juhitud valitsuse peaminister. 

Sellest ajast on kirjutanud ka näiteks ajakirjanik Tarmo Vahter raamatus «Vaba riigi tulek» ja värske riigikogu liige Kalle Muuli raamatus «Isamaa tagatuba», ent Laari sõnul on tema 400-leheküljeline teos avameelne kirjeldus sellest, kuidas tema toonaseid sündmusi mäletab. 

Tagasi üles