N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Smooth jazz kui ajaviide

, kriitik
Smooth jazz kui ajaviide
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Energia - saksofonist David Sanborn ja bassimees Andre Berry Jazzkaarel.
Energia - saksofonist David Sanborn ja bassimees Andre Berry Jazzkaarel. Foto: Sven Tupits

Varsti seitsmekümnene David Sanborn on üks kergema jazz’i elavaid legende. Isikupärase särisev- särtsaka tooniga altsaksofonisti täht säras kõige eredamalt 1980ndatel, mil ta teenis kolm oma kuuest Grammy auhinnast ning saavutas oma albumitega instrumentaalse muusika kohta tavatult suure läbimüügi.

80ndate David Sanborni energiliselt elujaatavad viisid toovad paljude mälestustes ilmselt esile teatud nostalgia. Mulle tuli uudsuselevusest pakatanud fusion’i ajastust meelde kaunis pala «Lotus Blossom», mida ma polnud aastakümneid kuulanud... David Sanborni stiil on pop-jazz, milles on olulisel kohal souli sentimendid ja funki tulisus.

Ehkki ta on teinud ka kõrvalehüppeid, on tema stiil üle nelja kümnendi laiuva diskograafia vältel samaks jäänud. Jazz’i ajalugu tunneb nii pidevalt otsivaid ja muutuvaid muusikuid kui ka neid, kes on pika karjääri vältel peamiselt sama rada käinud. Mõlemal lähenemisel on oma plussid ja puudused.

Märksõnad
Tagasi üles