Sisukord
Kultuur
Postimees
25.04.2015
Eesti Kallis ravim tõmbab ligi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks EKRE hoidub Madisoni skandaali kommenteerimast Eesti lühiuudised lk 4 Kahuriliha Kapsapeade allee Otse: Lennart Meri konverents keskendub julgeolekuohtudele Teistsugused noored nautisid muusikat Lõunasöök ja ravimid eakatele koju kätte Majandus Kahuriliha Välismaa Euroopa annab Vahemerel põgenike päästmiseks raha juurde Põgenik: smugeldajad ei ole inimesed Armeenia mälestas genotsiidi ohvreid Välismaa lühiuudised Pitspesu müüki Soomes ei keelata Arvamus Postimees 1929. aastal: kuidas loodi kaitseväe vanim üksus Peeter Langovitsi tagasivaade: Comex, Westman, West End Pub Kullamasin Päeva karikatuur Kapsapeade allee Kahuriliha Pitspesu müüki Soomes ei keelata Priit Pullerits: kindlalt vasakule! Juhtkiri: valikus on õigus või jõud Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Jelena Skulskaja: inimene aktsendiga Kultuur French touch elab Nali edasijõudnutele Väike petekas Kosmosevallutus Kolm venda Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks Euroopa haldjas Luulehetk — hetk luules Õnnepalu nõustumise raamat Korraga köitev ja mõtlemapanev Sport Tänak kaotas ratta ja katkestas Spordi lühiuudised Kullamasin Just sai hoo üles, kui ongi lõpp käes Tarvale avavaatuses hämmastav võit Guardiola asub kukutama endist tööandjat Real pääses kodusele finaalturniirile, Olympiacos lülitas Barcelona välja viimasel sekundil Tallinn Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Teistsugused noored nautisid muusikat Tarbija Kahe aastaga 80 peret Kallis ravim tõmbab ligi Kopso pere leidis maal oma päriselu AK Kolm venda Nali edasijõudnutele Euroopa haldjas Kosmosevallutus Armeenlaste genotsiid Eesti on sõnadega kokkuhoidlik Lühikursus Rootsi roimakirjandusest Kevadised trendid kinnisvaraturul Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Arter Armastust otsima! Tänage sõnumitoojat Horoskoop Susan Luitsalu: enne Facebooki ajaarvamist Ruta Arumäe: mulle meeldib oma elu ise juhtida Parem amet kui peaministril Kõik grillima! Start salatihooajale Emajõelinna väikeste kohvikute võlu Toome kevadvärvid tuppa! Proovi sel kevadel pastelle Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õnnepalu nõustumise raamat

3 min lugemist
Tõnu Õnnepalu «Lõpetuse ingel» FOTO: Raamat

Mõtlesin, kuidas alustada oma väikest ülevaadet Tõnu Õnnepalu raamatust «Lõpetuse ingel». Pealkiri on tõesti hea, sellest õhkub Yukio Mishimat. Mõtlesin, et kirjutaks sellest, kui raske on ühte teksti alustada või üldse midagi alustada.

Tellijale

Algused on alati kunstlikud, need tuleb kuidagi maha märkida, et töö saaks päriselt alata. Kui raske on näiteks hommikul voodist üles saada. Kui aga juba üleval ollakse ja hoog sees on, tunduvad need varasemad kahtlused nii kaugele jäänud. Vaatasin siis korraks uuesti raamatusse, ja ka Õnnepalu alustab sellest, kui raske on alustada. «Alustuse inglit pole ma kunagi kohanud» (lk 7). Nii et mõistmise foon on minul kui arvustajal ja Õnnepalul kui autoril igatahes paigas. Kuid kas see on hea, et on paigas?

Jäänud on ka mulje, et kui kirjutatakse kirjutamisest endast, reflekteeritakse ainult omaenese seisundit ja protsesse, siis pole asi justkui päris ja seda peetakse pastakast välja imemiseks. «Päris» on muidugi üks huvitav ja vastik kategooria, aga selle selgeksvaagimisel ei saa praegu peatuda.

24.04.2015 27.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto