Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti tähistas veteranipäeva Palju õnne 2404esikas Eesti lühiuudised Eestit esindab Moskvas 9. mai pidustustel Jüri Luik Politseinikke röövida püüdnud mehed mõisteti vangi Madruse tänava elanikud peavad nime alavääristavaks Kagupiiril toimus suur piirivalveõppus Margus Tsahkna: töövõimereform kvaliteedikontrolli Jaak Madisoni varasemad skandaalid Viimane veerg Tallink: ennekõike on tähtis ausus ja lugupidamine Riigikogu võõrustas külalisi Majandus Majanduse lühiuudised Maksutõusud kahjustavad kõige rohkem maaturismi Välismaa Välismaa lühiuudised Moskva eitas õhutõrjesüsteemide viimist Ukraina idaossa Teleskoop, mis muutis meie arusaama kosmosest Arvamus Toomas Tamsar: töötu olla pole hea, ei tohigi olla! Peep Peterson: töötuolek — paberil parem kui päriselus Postimees 1899 aastal: Mulgimaal kadunud kevad ja rõugehaigus Neeme Korv: venekeelne eestlane kui identiteet Juhtkiri: sõnumeid Toompea liivakastist Päeva karikatuur Neinar Seli: olen süüdi. Et armastan Kultuur E-raamatute laenuhüvitis eeldab poliitilist tahet Digiraamatuid ei saagi laenutada Elisa Raamat on ELLU kommertskonkurent Sport Spordi lühiuudised Lüütsepp võtab Tartu Bigbanki ohjad Ojametsalt üle, Meresaar abitreeneriks Kahe suure seeria soojendusetendused Argo Meresaare karjäärimuutus: mängijast treeneriks Kas Koljatite heitlus tapab Meistrite liigas põnevuse? Tarbija Viskimuuseum sobib pealiskaudsele ülelibisejale Tartu Rock alustab teed finaali poole Tartlaste tunnustuse pälvis Peetrikese lugu Joel Luhamets: hea karjane seab karjaliikmete huvid enda omadest ettepoole Rahval tuleb aardejahil kannatust varuda Bigbank otsib peatreenerit Carmen elab Emajõelinnas sinist lavaelu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Peterson: töötuolek — paberil parem kui päriselus

2 min lugemist
Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson FOTO: Mihkel Maripuu

Briti ajaleht The Guardian tegi hiljuti üldise kokkuvõtte Euroopa riikide sotsiaalkindlustussüsteemide poolt pakutavast ja leidis, et Eestis töötu olla on kõige parem. Postimees küsis ametiühingute ja tööandjate seisukohta.

Tellijale Tellijale

Tõsi, ehkki Eestis on paberimajandus ilmselt kõige paremini korraldatud ning meie töötukassa on töötajate ja tööandjate seas üldiselt mainekas, on süsteemil ka varjukülgi, mida välisajakirjanikud ilmselt lihtsalt ei tea ning mille kõrvaldamine eeldaks ennekõike valitsuse juhtparteilt tõsist poliitilist tahet.

Töötukassa on loodud tööandjate, ametiühingute ja valitsuse kokkuleppel ja seda ka juhitakse koos nõukogu tasemel, kus igalt osaliselt on kaks esindajat. 2008. aastal sõlmitud kokkuleppe alusel täidab töötukassa ka endise tööturuameti ülesandeid ehk tegeleb vahetult tööotsijate ja tööpakkujate vahendamisega ning pakub tööturu osalistele mitmesuguseid muid abistavaid teenuseid, mida erialakeeles kutsutakse aktiivseteks tööturumeetmeteks. Nii tööotsijatel kui tööandjatel tasuks olemasolevate võimalustega kindlasti tutvuda.

23.04.2015 25.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto