Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti tähistas veteranipäeva Palju õnne 2404esikas Eesti lühiuudised Eestit esindab Moskvas 9. mai pidustustel Jüri Luik Politseinikke röövida püüdnud mehed mõisteti vangi Madruse tänava elanikud peavad nime alavääristavaks Kagupiiril toimus suur piirivalveõppus Margus Tsahkna: töövõimereform kvaliteedikontrolli Jaak Madisoni varasemad skandaalid Viimane veerg Tallink: ennekõike on tähtis ausus ja lugupidamine Riigikogu võõrustas külalisi Majandus Majanduse lühiuudised Maksutõusud kahjustavad kõige rohkem maaturismi Välismaa Välismaa lühiuudised Moskva eitas õhutõrjesüsteemide viimist Ukraina idaossa Teleskoop, mis muutis meie arusaama kosmosest Arvamus Toomas Tamsar: töötu olla pole hea, ei tohigi olla! Peep Peterson: töötuolek — paberil parem kui päriselus Postimees 1899 aastal: Mulgimaal kadunud kevad ja rõugehaigus Neeme Korv: venekeelne eestlane kui identiteet Juhtkiri: sõnumeid Toompea liivakastist Päeva karikatuur Neinar Seli: olen süüdi. Et armastan Kultuur E-raamatute laenuhüvitis eeldab poliitilist tahet Digiraamatuid ei saagi laenutada Elisa Raamat on ELLU kommertskonkurent Sport Spordi lühiuudised Lüütsepp võtab Tartu Bigbanki ohjad Ojametsalt üle, Meresaar abitreeneriks Kahe suure seeria soojendusetendused Argo Meresaare karjäärimuutus: mängijast treeneriks Kas Koljatite heitlus tapab Meistrite liigas põnevuse? Tarbija Viskimuuseum sobib pealiskaudsele ülelibisejale Tartu Rock alustab teed finaali poole Tartlaste tunnustuse pälvis Peetrikese lugu Joel Luhamets: hea karjane seab karjaliikmete huvid enda omadest ettepoole Rahval tuleb aardejahil kannatust varuda Bigbank otsib peatreenerit Carmen elab Emajõelinnas sinist lavaelu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Tamsar: töötu olla pole hea, ei tohigi olla!

2 min lugemist
Toomas Tamsar. FOTO: Toomas Tatar

The Guardiani artiklis kiideti tõesti Eesti sotsiaaltoetuste ülesehitust ja e-riigi võimalusi, kuid juba on kodumaal tekkinud müüt, nagu oleks räägitud Eesti töötute jõukusest. See pole nii, Eestis ei ole hea olla töötu, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Tellijale Tellijale

Ma väidan, et selles pole ka midagi valesti, et töötu olla on ebamugav. Karm, aga nii peabki olema. Tegelik probleem on, et paljude tööinimeste elu on peaaegu sama ebamugav. 

Meie tööealiste inimeste hulk kahaneb kiirelt nii väiksemate põlvkondade kui ka väljarände tõttu, pensionäride ja muude ülalpeetavate hulk aga kasvab. Ühesõnaga, üha vähem inimesi peab katma üha suuremad sotsiaalkulud. 

23.04.2015 25.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto