Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1899 aastal: Mulgimaal kadunud kevad ja rõugehaigus

Tellijale Tellijale

Viljandimaalt. Mõni päev enne Ülestõusmise pühi ning nende pühade esimesel ja teisel päeval oli otse suvine ilm. Rukki- ja ristikheina põllud lõivad rõõmsasti haljendama, rohi tärkas ülesse, talvelillekesed aidates teretasivad päikest oma õrnu pääkesi nähtavale tõstes ning marja-põõsa lehepungad ähvardasivad lehtedeks paisuda. Kuid viimasel pühal hakkas vilu edeli-tuulega lund tulema ning praegu on ärkav ilu lumevaibaga kaetud, kus juures pügalat poolteist külma ei puudu. Niisugune hiline tali teeb põllu- ning karjapidajatele tõsiselt muret. Juba ülehomme algab üheksas külvinädal, aga adra, äkke väljale viimisest ei või veel mõtetgi olla. Loomatoidu puudus saab nüüd küll vist paljudel tuntavaks.

17. skp käisivad Viljandist kaks inseneri Oiu parve juures jõe laiust ja sügavust mõõtmas. Parve asemele mõeldavat silda ehitada. Kui see mõte kord teoks saaks, oleks rahva ammune sellekohane soov täidetud. Katsujatel olnud kuulu järele ülesandeks ka Jõesuhu ja Illikasse selleks samaks otstarbeks sõita, kuid suure vee pärast olnud edasisõitmine võimata.

23.04.2015 25.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto