Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moskva eitas õhutõrjesüsteemide viimist Ukraina idaossa

Vene kaitseministeerium tõrjus eile USA välisministeeriumi teateid selle kohta, et Venemaa paigutab Ida-Ukrainasse õhutõrjesüsteeme, väites omakorda, et selles piirkonnas viibivad USA sõjaväeinstruktorid, kes valmistavad Ukraina sõdureid ette võitluseks linnakeskkonnas.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja kindralmajor Igor Konašenkov teatas, et USA välisministeeriumi süüdistused, nagu oleks Venemaa toimetanud Ida-Ukrainasse suurima koguse Vene õhutõrjerelvastust mullu augustist saadik, on hämmastavalt ebapädevad.

Tema sõnul peaks ärevaks tegema hoopis asjaolu, et USA sõjaväelased valmistavad (Ukraina) rahvuskaarti ette võitluseks linnatingimustes. «See ei toimu mitte Javorivi väljaõppekeskuses, vaid vahetult konfliktipiirkonnas – Mariupoli, Severodonetski, Artemivski ja Volnovahha piirkonnas,» ütles ta.

USA välisministeeriumi esindaja ütles kolmapäeval, et Vene sõjavägi on paigutanud Ida-Ukrainasse täiendavaid õhutõrjesüsteeme ning liigutanud neist mitu rindejoonele lähemale.

«Tegemist on suurima koguse Vene õhutõrjerelvastusega Ukrainas alates mullu augustist,» ütles Harf, lisades, et Moskva korraldab Ida-Ukrainas mässulistele üha keerulisema väljaõppe andmist, kasutades muuhulgas droone, mis on ümberlükkamatu märk Venemaa kohalolekust.

23.04.2015 25.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto