Sisukord
Uudised
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda

2 min lugemist
Pildil endine Madruse tänav. FOTO: Margus Ansu

Kohaliku rahva vastuseis Madruse tänava nimele pärast selle volikogus kinnitamist ja etteheited vähese teavituse pärast panevad Tartu linnavalitsuse üle vaatama teavituse korraldust.

Tartu linnasekretär Jüri Mölder ütles, et menetluskord näeb ette, et asjasse puutuvaid inimesi tuleb teavitada. Elektrooniliselt ehk e-kirjadega ongi teavitatud. Ometi tuli Madruse tänava inimestele nimemuutus ootamatult.

Möldri sõnul võib küsida, kas tähitud kiri oleks taganud parema teavituse, kuid linn eelistab asjaajamise lihtsuse eesmärgil e-kirju.

«Küsimus pole hinnas, küsimus on selles, et valdava osa inimeste jaoks on e-kirja lugemine tunduvalt lihtsam protseduur kui minna postkontorisse tähitud kirja kätte saama,» ütles linnasekretär. «See on vastastikune mugavus.»

Paraku näitab kiire võrdlus, et suur osa neist, keda linn teavitas 20. veebruaril saadetud kirjas tänavatele Madruse ja Talmani nime määramise kavatsusest ning sellest, et ettepanekuid ja vastuväiteid esitada on aega 6. märtsini, kirjutas alles pärast nimede äraotsustamist volikogus alla seisukohale, et nad ei nõustu Kvissentali tee ümbernimetamisega Madruse tänavaks. Volikogu hääletas vastavat määrust 19. märtsil.

Kuni asi oli volikogu menetluses, ei tulnud linnale ühtki vastuväidet, on ametnikud kinnitanud.

Kas oleks andnud parema tulemuse, kui tänavaristi oleks üles pandud teavitustahvel?

«Nüüd võib loomulikult neid küsimusi küsida, aga see on esmakordne kogemus, et niisugune küsimus võib inimestes sedavõrd mitmekesiseid emotsioone tekitada,» ütles Mölder. «Vaieldamatult võib mõelda, et äkki tulevikus paneme tänavanurgale midagi üles. Aga kuskilt läheb mõistlikkuse piir. Küsimus taandub sellele, kas need, kes pidid teada saama, said sellest teada.»

Tartu volikogu kantselei teatel oli avalikustamisperioodil teade tänavanime muutmise kohta üleval ka Tartu linna kodulehel rubriigis «Pane tähele!». Õige ei ole varem avaldatud väide, et teade ilmus ajalehes. Tänavanimede panemisel ei näe kord ette teate avaldamist ajalehes ja seda linn ka ei teinud.

Seotud lood
25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto