Sisukord
Kaup ja teenused
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim?

7 min lugemist
Piim. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Poe piimariiulite pikkust võib mõõta juba ammu meetritega. Mida suurem on valik, seda rohkem tekib ka kaupa valides küsimusi. Postimehe lugejate piimatooteid puudutavatele küsimustele vastas Farmi piimatööstuse turundusjuht Ruta Kallaspoolik.

Tellijale Tellijale

Lugesin, et ainsana võib hallitanud toiduainetest süüa hallitanud juustu. Kas tõesti on tohib süüa tavalist juustu, millele on külmkapis tekkinud peale hallituskiht?

Hallitusjuustu hallitus ja hallitama läinud juustu hallitus on kaks täiesti erinevat asja. Hallitus on mürgine. Ka hallitusjuustude kontrollitud kultuurid võivad tundlikuma organismiga tarbijatele probleeme põhjustada.

Kõva, valminud juustu puhul on hallituse eemaldamisel risk väiksem kui mõne poorse toote, näiteks moosi või leiva puhul, kuid pigem soovitaksin ma kasutada juustu, millelt on hallitus eemaldatud, mõnes kuumas roas – supis, kastmes, pitsal vms.

Ning veelgi parem mõte on mitte lasta juustu üldse hallitama minna: selleks peaks vältima juustu kokkupuudet õhuga.

25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto