Sisukord
Eesti
Postimees
25.04.2015
Eesti Kallis ravim tõmbab ligi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks EKRE hoidub Madisoni skandaali kommenteerimast Eesti lühiuudised lk 4 Kahuriliha Kapsapeade allee Otse: Lennart Meri konverents keskendub julgeolekuohtudele Teistsugused noored nautisid muusikat Lõunasöök ja ravimid eakatele koju kätte Majandus Kahuriliha Välismaa Euroopa annab Vahemerel põgenike päästmiseks raha juurde Põgenik: smugeldajad ei ole inimesed Armeenia mälestas genotsiidi ohvreid Välismaa lühiuudised Pitspesu müüki Soomes ei keelata Arvamus Postimees 1929. aastal: kuidas loodi kaitseväe vanim üksus Peeter Langovitsi tagasivaade: Comex, Westman, West End Pub Kullamasin Päeva karikatuur Kapsapeade allee Kahuriliha Pitspesu müüki Soomes ei keelata Priit Pullerits: kindlalt vasakule! Juhtkiri: valikus on õigus või jõud Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Jelena Skulskaja: inimene aktsendiga Kultuur French touch elab Nali edasijõudnutele Väike petekas Kosmosevallutus Kolm venda Saar jääb lubadustes tagasihoidlikuks Euroopa haldjas Luulehetk — hetk luules Õnnepalu nõustumise raamat Korraga köitev ja mõtlemapanev Sport Tänak kaotas ratta ja katkestas Spordi lühiuudised Kullamasin Just sai hoo üles, kui ongi lõpp käes Tarvale avavaatuses hämmastav võit Guardiola asub kukutama endist tööandjat Real pääses kodusele finaalturniirile, Olympiacos lülitas Barcelona välja viimasel sekundil Tallinn Pealinna politsei on kõrgendatud valmisolekus Teistsugused noored nautisid muusikat Tarbija Kahe aastaga 80 peret Kallis ravim tõmbab ligi Kopso pere leidis maal oma päriselu AK Kolm venda Nali edasijõudnutele Euroopa haldjas Kosmosevallutus Armeenlaste genotsiid Eesti on sõnadega kokkuhoidlik Lühikursus Rootsi roimakirjandusest Kevadised trendid kinnisvaraturul Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Marti Aaviku essee: hirmus, punane, raamat Arter Armastust otsima! Tänage sõnumitoojat Horoskoop Susan Luitsalu: enne Facebooki ajaarvamist Ruta Arumäe: mulle meeldib oma elu ise juhtida Parem amet kui peaministril Kõik grillima! Start salatihooajale Emajõelinna väikeste kohvikute võlu Toome kevadvärvid tuppa! Proovi sel kevadel pastelle Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lõunasöök ja ravimid eakatele koju kätte

5 min lugemist
Hooldusõde Sirje Taniloo toob 95aastasele Ainole mitu korda nädalas toiduaineid ja ravimeid ning ajab elurõõmsa prouaga niisama juttu. Pikalt eluteelt on, mida meenutada. FOTO: Mihkel Maripuu

Kaks-kolm-neli korda nädalas vuravad valdade ja linnade sotsiaaltöötajad, supipurgid või praekarbid autos, eakate prouade ja härrade juurde, käivad poest ja apteegist läbi, koristavad nende kodusid ning mis peamine, hoiavad oma eakatel silma peal. Töö, mille olemasolust saab enamik nooremaid teada siis, kui nende ema või isa hakkab abi vajama.

Tellijale

Lapsed võivad ju olla, aga sageli elavad nad kusagil eemal, paljud välismaal ning teisest linnastki ei jõua iga päev ise appi. Niisugust vanainimest, kes esimeste raskuste peale tahaks hooldekodusse kolida, kohtavad sotsiaaltöötajad harva: ikka üritatakse viimase võimaluseni oma kodus ise hakkama saada. Kuni ise ahjukütmisega toime tullakse, kui puud tuppa toodud, ning ööpäevaringset järelevalvet ei vajata.

Postimees käis Keilas supi-, apteegi- ja poeringil autojuhi-hooldusõe-toiduviija Svetlana Võsotskaja ning hooldusõe Sirje Tanilooga.

24.04.2015 27.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto