E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kevadised trendid kinnisvaraturul

, Kinnisvarabüroo Mitu Partnerit
Kevadised trendid kinnisvaraturul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mariliis Segisti
Kinnisvarabüroo Mitu Partnerit
Mariliis Segisti Kinnisvarabüroo Mitu Partnerit Foto: SCANPIX

AS Pervo Ehitus käivitas S*taaugu linnaosas asuva K*sipüksi korteriarenduse viienda etapi, mis hõlmab nelja reformierakondlastele mõeldud kõrghoone ehitamist. Esimesed kaks maja laotakse üles Taani lehmade sõnnikuga armeeritud kivivillapallidest, kaks järgmist Maroko seebikivist kipsplaatidest, mis kaetakse Eestis kogutud kusihappesooladega. Korterite ruutmeetri hinnad jäävad vahemikku 26 000 – 190 000 eurot. Sisearhitekt Oidu Loll on välja töötanud viis erinevat siseviimistluspaketti vannitubadesse ning kolm paketti peldikusse.

Kortermajad kerkivad Pedepargi-poolsesse otsa, mida ühendab Joodikute pargis asuvate majadega üle järve kulgev valgustatud jalakäijate toru, kust avaneb vaade kaunile purskkaevule ja pargis tuigerdavatele joodikutele. Kuigi esmapilgul paistab arendus kõigile osapooltele kasulikuna, on S*taaugu elamu­rajooni asukad kogunud juba ligi 100 vastuallkirja. Elanikud kardavad, et piirkond muutub lärmakaks ja reformikate pereelu hakkab miljööväärtuslikke joodikuid segama.

«Kolisime S*taaugu elamupiirkonda 2007. aastal seetõttu, et see oli rahulik rajoon ning täna planeeritava Pedepargi asemel olid siia planeeritud sigala, karusnahafarm ja vangla. See tekitas ootuse, et piirkond jääbki rahulikuks,» kurtis S*taaugu 21 elanik. 

Märksõnad
Tagasi üles