Sisukord
Uudised
Tänane leht
27.04.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Asjaajamised, millest pärast lähedase surma pole pääsu Riigivõlakirjad ei ole saatanast Politsei kontrollis tänavakunstnikku Galojan ei pääse enne tähtaega vangist välja Eesti lühiuudised Kütuseaktsiisi tõusu vastased avaldasid Toompeal meelt Ministeerium soovib tunnustada parimaid pedagooge Tsitaate Lennart Meri konverentsil osalejatelt Tsahkna on peafavoriit IRLi esimehe kohale Majandus Vanad rehvid ja ebaseaduslikud toetused Riigivõlakirjad ei ole saatanast EAS ajas toetuse saaja pankrotti Välismaa Maavärinas hukkus üks eestlane 21. sajandi ohvriterohkeimad maavärinad Kionka: Maailma Skeemi kuulumine annab Eestile kindluse Maavärinas kannatanud Nepal varjub telkidesse ja ootab abi Välismaa lühiuudised Putini mootorrattabande asus Berliini poole teele Arvamus Ilja Ponomarjov: Vene võimutipp muretseb ellujäämise pärast Peep Pahv: tume tulevik Juhtkiri: pööramatu loodusjõud Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: wedurijuhi halb wabariigi aastapäew Tõnis Palts: kütuseaktsiisi tõstmise plaan meenutab hullumajastseene Rainis Int: Kas ja kes on pärija? Toomas Kiho: nii oodatud kolm kuud Kultuur Suure südamega laulev jutlustaja Sport Täht hakkab mängima Poola kõrgliigas Cretu käe all Väliseestlasest olümpialootus võitis rannavõrkpalli MK-etapi Spordi lühiuudised Wengeri kurb seeria Mourinho vastu sai jätku Iga ebaõnnejada peab ükskord ometi lõppema Rapla ei suutnud parimat võimalust kasutada End karmiks pidav Klitško jäi pehmeks Levadia otsib kadunud võitjainstinkti Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: millest on tehtud piim? Tartu Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele Madruse tänava juhtum sunnib linna üle vaatama teavitamise korda Jõgevamaa noored lõid imelibeda rattaketiõli Galerii: Supilinna festival on igas mõttes väga kirgas Supilinlastel on nüüd oma pagariäri Ilmajaam avanes suitsu ja pauguga Talgupäev näitab ühisjõudu Kevadpäevad löövad tudengilinna helisema Edward von Lõngus: Tartu on maagiline koht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi andis kätte preemiad parimatele rahvaluulekogujatele

1 min lugemist
Eha Võso võtab vastu minister Jürgen Ligi õnnitlused preemia puhul. FOTO: Margus Ansu

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi andis täna Eesti kirjandusmuuseumis Tartus kätte Eesti Vabariigi presidendi preemiad parimatele rahvaluulekogujatele. Aktusel muuseumi saalis tunnustati ka teisi rahvaluule arhiivi kaastöölisi.

Eha Võso pälvis tunnustuse eelmise aasta kodupärimuse kogumisaktsiooni silmapaistva kaastöö eest. Katre Koppel ja Liis Reha said preemia Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärimuse kogumise projekti koordineerimise ja läbiviimise eest aastatel 2011-2014. Anne Rebane on rahvaluule arhiivi aktiivne kaastööline, keda premeeriti järjepideva oma pere pärimuse vahendamise eest.

Kirjandusmuuseumi teatel laekus 2014. aastal arhiivi kokku üle 6500 lehekülje kirjapanekuid, 2000 fotot ja 351 audiovisuaalset säilikut, suur osa neist kaastööliste vabatahtliku panusena. Kaastööd sisaldavad muuhulgas  üliõpilastraditsiooni, pärimust nii Kihnust ja Karjalast kui ka Setomaalt.

Arhiivi 2014. aasta kogumisteema oli «Millest tunnen oma kodu? Lood meie kodudest». «Laekunud võistlustööd näitavad ilmekalt, kuidas erineb eestlaste kodu-kogemus ja -tunnetus eri vanuserühmades,» ütles kogumisaktsiooni peakorraldaja Mari Sarv. «Kodulugudes kajastub ka eestlaste liikuvuse suurenemine 20. ja 21. sajandi muutlikes ühiskondlikes oludes.»

Aktusel kuulutati välja uus, 2015. aasta kogumisaktsioon «Minu maastikud», mille keskmes on kohapärimus. Arhiivi oodatakse tähenduslike paikade või maastikega seotud lugusid, mälestusi ja muljeid.

Küsitluskava on kättesaadav Eesti Rahvaluule Arhiivi kogumismoodulis Kratt.

Seotud lood
25.04.2015 28.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto